Zamknij

PGE Skra ma nowego trenera. Slobodan Kovac objął bełchatowian

09.08.2021 16:19
Slobodan Kovac
fot. Oliver Behrendt/Pixathlon/REPORTER/East News

Slobodan Kovac został nowym trenerem PGE Skry Bełchatów. 53-latek będzie łączył rolę trenera bełchatowian z funkcją selekcjonera reprezentacji Serbii. Kovac zastąpił w roli szkoleniowca zwolnionego wcześniej Michała Mieszko Gogola.

Selekcjoner reprezentacji Serbii Slobodan Kovac będzie trenerem siatkarzy PGE Skry Bełchatów w nadchodzącym sezonie ekstraklasy. 53-letni Serb zastąpi Michała Mieszko Gogola. Bełchatowianie we wtorek rozpoczną przygotowania do ligowych rozgrywek.

O podpisaniu rocznego kontraktu z nowym szkoleniowcem klub z Bełchatowa poinformował w poniedziałek. Dzień wcześniej ogłoszono, że PGE Skry w nadchodzącym sezonie nie poprowadzi już Gogol.

PlusLiga: Slobodan Kovac nowym trenerem PGE Skry Bełchatów

- Takiego trenera nie trzeba przedstawiać. Jest niezwykle utytułowany, z doświadczeniem. Prowadzi Serbię, czyli jeden z najlepszych zespołów w Europie, mimo tego, że nie grali na igrzyskach olimpijskich. W polskiej lidze ma dobre rozeznanie, pracował w Jastrzębskim Węglu, a także zawodnikami naszej kadry, czyli Aleksandrem Atanasijeviciem, czy Miladem Ebadipourem. Myślę, że to wszystko przełoży się na dobrą współpracę, zrozumienie i wyniki PGE Skry w przyszłym sezonie – podkreślił prezes PGE Skry, Konrad Piechocki.

Nowy opiekun bełchatowian jest selekcjonerem reprezentacji Serbii, z którą w 2019 roku zdobył mistrzostwo Europy. W poprzednim sezonie pracował krótko w Jastrzębskim Węglu, skąd przeszedł do włoskiego klubu Top Volley Cisterna. Wcześniej przez długi okres był szkoleniowcem włoskiej Sir Safety Perugia, tureckiego Halkbanku Ankara oraz reprezentacji Słowenii i Iranu. Jako trener sięgał dwukrotnie po mistrzostwa Serbii i Turcji, dwa srebrne medale włoskiej Serie A oraz Puchar Challenge. Z reprezentacją Iranu wygrał Igrzyska Azjatyckie.

Slobodan Kovac kolejnym ze wzmocnień PGE Skry Bełchatów

Zespół PGE Skry przygotowania do nowego sezonu rozpocznie we wtorek. Kovac dołączy do swojej nowej klubowej drużyny po zakończeniu udziału reprezentacji Serbii w mistrzostwach Europy.

W przerwie między rozgrywkami klub z Bełchatowa pozyskał uznawanego za jednego z najlepszych atakujących na świecie Aleksandara Atanasijevica. Serb zastąpi swojego rodaka Dusana Petkovica, który trafił do Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Z PGE Skrą pożegnali się też Bartosz Filipiak i reprezentant Serbii, przyjmujący Milan Katic (obaj przeszli do LUK Politechniki Lublin). W jego miejsce z Asseco Resovii Rzeszów przyszedł Estończyk Robert Taht. W PGE Skrze na kolejny sezon zostaną też m.in. kapitan Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek, reprezentant USA Taylor Sander, serbski rozgrywający Mihajlo Mitic oraz obaj libero – Kacper Piechocki i Robert Milczarek.

RadioZET.pl/PAP