Koniec kłopotów wicemistrza Polski? Projekt Warszawa wkrótce ogłosi sponsora tytularnego

21.10.2019 22:01
Andrea Anastasi
fot. PAP

Załatwiane są jeszcze ostatnie formalności dotyczące pozyskania przez występujący w ekstraklasie siatkarzy warszawski klub nowego sponsora tytularnego - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Wicemistrz Polski ma wkrótce podać, jak będzie brzmiała nowa nazwa drużyny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ostatnich tygodniach w tekstach dotyczących wicemistrzów kraju używano zazwyczaj określenia "zespół z Warszawy". W miniony weekend podczas Memoriału Arkadiusza Gołasia, wystąpił zaś pod roboczą nazwą Projekt Warszawa. Jak dowiedziała się PAP, zaprezentuje się pod nią jeszcze co najmniej raz - w środowym meczu o Superpuchar Polski w Gliwicach. Czynione są zaś starania, by pod docelową nazwą stołeczna ekipa zagrała już w sobotę, w meczu pierwszej kolejki PlusLigi, w którym podejmie MKS Będzin.

PlusLiga: Projekt Warszawa wystąpi w Superpucharze Polski

Kłopoty finansowe klubu znanego dotychczas jako ONICO Warszawa związane są z upadłością dotychczasowego sponsora tytularnego. Głośno o tym zrobiło się latem. Wcześniej, w przerwie międzysezonowej, doszło do wielu zmian w składzie. Odeszli m.in. Bartosz Kurek, Kanadyjczycy Graham Vigrass i Sharone Vernon-Evans, Nikołaj Penczew oraz Jan Nowakowski, a pozyskano m.in. Piotra Nowakowskiego, Kevina Tillie, reprezentującego Belgię, a mającym polskie pochodzenie Igora Grobelnego oraz Brama van den Driesa. Trenerem został zaś Andrea Anastasi, który zastąpił Francuza Stephane'a Antigę.

Ostatnie miesiące w stołecznym klubie poświęcono na poszukiwanie nowych inwestorów. Od pewnego czasu pojawiały się w mediach informacje o potencjalnym nowym właścicielu, ale jak na razie niczego jeszcze oficjalnie nie potwierdzono.

W połowie października drużynę opuściło dwóch zawodników - przyjmujący Piotr Łukasik i atakujący van den Dries. Pierwszy, który był podstawowym graczem w poprzednim sezonie, przeniósł się do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Drugi z kolei trafił do drużyny z Korei Południowej.

RadioZET.pl/PAP