Kto zajmie miejsce Stoczni Szczecin? Rzecznik Polskiej Ligi Siatkówki komentuje

Maciej Walasek
20.12.2018 15:28
Stocznia Szczecin
fot. Stocznia Szczecin/Facebook

Stocznia Szczecin była zmuszona wycofać się z rozgrywek PlusLigi. Tym samym pojawiło się pytanie: kto wypełni lukę po klubie? Głos w sprawie zabrał rzecznik Polskiej Ligi Siatkówki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku      

Stocznia Szczecin nie podołała problemom finansowym, które były skutkiem nie wywiązania się z umowy sponsora. Wobec tego zespół rozpadł się, a w siatkarskiej ekstraklasie zwolniło się miejsce. Kamil Składowski, rzecznik Polskiej Ligi Siatkówki SA wyjaśnił, że 13 ekip dokończy sezon, a do kolejnych rozgrywek dołączy najlepsza ekipa z I ligi.

PlusLiga 2018/19: terminarz. Kiedy mecze siatkówki i kto z kim gra?

- Intencja na tę chwilę jest taka i to jest pewne na 99,99%, że zrobimy w ten sposób: w przyszłym sezonie chcemy, by w PlusLidze grało czternaście zespołów. W tej sytuacji rezygnujemy z meczów barażowych i dajemy szansę pierwszoligowcowi, który będzie mistrzem bądź wicemistrzem – powiedział Składowski w rozmowie z Polsatem Sport.

Zobacz także

- Mistrz I Ligi, jeśli będzie miał halę sportową, infrastrukturę i możliwości organizacyjno-finansowe do grania w PlusLidze, w przyszłym sezonie na pewno zagra w gronie czternastu drużyn ekstraklasy – dodał.

Na tę chwilę liderem zaplecza siatkarskiej ekstraklasy jest KS Lechia Tomaszów Mazowiecki. Zespół z dorobkiem 35 punktów wyprzedza o 3 „oczka” Stal Nysę.

RadioZET.pl/polsatsport.pl/MW