Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kto zajmie miejsce Stoczni Szczecin? Rzecznik Polskiej Ligi Siatkówki komentuje

20.12.2018 15:28
sport

Stocznia Szczecin była zmuszona wycofać się z rozgrywek PlusLigi. Tym samym pojawiło się pytanie: kto wypełni lukę po klubie? Głos w sprawie zabrał rzecznik Polskiej Ligi Siatkówki.

Stocznia Szczecin fot. Stocznia Szczecin/Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku      

Stocznia Szczecin nie podołała problemom finansowym, które były skutkiem nie wywiązania się z umowy sponsora. Wobec tego zespół rozpadł się, a w siatkarskiej ekstraklasie zwolniło się miejsce. Kamil Składowski, rzecznik Polskiej Ligi Siatkówki SA wyjaśnił, że 13 ekip dokończy sezon, a do kolejnych rozgrywek dołączy najlepsza ekipa z I ligi.

PlusLiga 2018/19: terminarz. Kiedy mecze siatkówki i kto z kim gra?

- Intencja na tę chwilę jest taka i to jest pewne na 99,99%, że zrobimy w ten sposób: w przyszłym sezonie chcemy, by w PlusLidze grało czternaście zespołów. W tej sytuacji rezygnujemy z meczów barażowych i dajemy szansę pierwszoligowcowi, który będzie mistrzem bądź wicemistrzem – powiedział Składowski w rozmowie z Polsatem Sport.

- Mistrz I Ligi, jeśli będzie miał halę sportową, infrastrukturę i możliwości organizacyjno-finansowe do grania w PlusLidze, w przyszłym sezonie na pewno zagra w gronie czternastu drużyn ekstraklasy – dodał.

Na tę chwilę liderem zaplecza siatkarskiej ekstraklasy jest KS Lechia Tomaszów Mazowiecki. Zespół z dorobkiem 35 punktów wyprzedza o 3 „oczka” Stal Nysę.

RadioZET.pl/polsatsport.pl/MW

Oceń