PlusLiga: Montagnani zrezygnował z funkcji trenera Indykpolu AZS Olsztyn

23.01.2020 20:54
Paolo Montagnani odszedł z Indykpolu AZS Olsztyn
fot. Indykpol AZS Olsztyn/Twitter

Paolo Montagnani złożył rezygnację z funkcji pierwszego trenera zespołu Indykpol AZS Olsztyn - poinformował w czwartek zarząd klubu. Olsztynianie przegrali sześć ostatnich spotkań w ekstraklasie siatkarzy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak poinformował w krótkim komunikacie zarząd klubu, włoski szkoleniowiec złożył rezygnację w czwartek, a w najbliższym meczu z GKS Katowice funkcję pierwszego trenera będzie pełnić Marcin Mierzejewski.

- Trenerowi Paolo Montagnaniemu dziękujemy za dotychczasową pracę w klubie - napisał prezes zarządu Piłka Siatkowa AZS UWM SA w Olsztynie Tomasz Jankowski.

W ostatnich tygodniach zespół z Olsztyna poniósł siedem porażek z rzędu, wliczając w to przegraną z PGE Skrą Bełchatów w ćwierćfinale Pucharu Polski (1:3).

Montagnani trenował olsztyńskich siatkarzy od początku tego sezonu. W poprzednim był szkoleniowcem Fontevivo Livorno. Wcześniej pracował w klubach we Włoszech i Japonii. Prowadził również reprezentację swojego kraju podczas Ligi Światowej w 2012 r. W młodości występował we włoskich klubach na pozycji rozgrywającego, zdobywając w 1992 r. z drużyną Gonzaga Mediolan tytuł Klubowego Mistrza Świata.

Obecnie Indykpol AZS z 19 punktami zajmuje ósme miejsce w tabeli ekstraklasy siatkarzy. Przed rozpoczęciem rozgrywek władze klubu zapowiadały, że celem drużyny będzie awans do fazy play off, czyli najlepszej ósemki.

RadioZET.pl/PAP, Twitter