Zamknij

PlusLiga: ONICO Warszawa złożyło protest. Będzie zmiana wyniku finału?

Maciej Walasek
27.04.2019 19:41
ONICO Warszawa
fot. PAP

ONICO Warszawa przegrało w pierwszym finałowym meczu PlusLigi z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 2:3. Stołeczny klub złożył protest, po tym jak w tie-breaku sędzia zmienił decyzję po kilkudziesięciu sekundach od wygranej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

ONICO Warszawa było bardzo bliskie wygranej z ZAKSĄ. Podopieczni Stephane’a Antigi prowadzili w tie-breaku 14:13. Po przyjęciu Piotra Łukasika, punkt zdobył Nikołaj Penczew. Siatkarze ONICO natychmiast wpadli na boisko świętując zwycięstwo. W tym czasie zawodnicy ZAKSY ruszyli do sędziego tłumacząc, że Łukasik popełnił błąd podwójnego odbicia.

Zobacz także

Po kilkudziesięciu sekundach, arbitrzy zmienili decyzję, uznając, ze faktycznie doszło do podwójnego odbicia piłki. ONICO ostatecznie przegrało 17:15. Po spotkaniu władze stołecznego klubu poinformowały, że złożyły protest w tej sprawie.

PlusLiga: Protest ONICO Warszawa

- ONICO Warszawa złożyło protest dotyczący zmiany decyzji sędziego przy piłce meczowej dla ONICO oraz nieprzyznania punktu w czwartym secie, przez co wynik do końca partii pozostał nieprawidłowy. Czekamy na decyzję PlusLigi, o dalszych krokach będziemy informować - podano w oświadczeniu na Twitterze.

Sprawa rozstrzygnie się w przeciągu kilku dni. Drugi mecz finałowy zaplanowano 1 maja na Torwarze.

RadioZET.pl/Twitter/MW