PlusLiga: ONICO Warszawa zostanie uratowana? Poważny sponsor może przejąć klub

02.10.2019 13:11
ONICO Warszawa może zostać uratowana
fot. PAP/EPA

Drużyna wicemistrza Polski w siatkówce może zostać przejęta przez niemiecką firmę Westminster. Po ogłoszeniu upadłości firmy ONICO warszawski klub znalazł się w trudnej sytuacji finansowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przyszłość siatkówki w Warszawie stanęła pod znakiem zapytania. Wszystko przez firmę ONICO, która na początku sierpnia zgłosiła wniosek o upadłość z uwagi na niewypłacalność. Oczywiście kontrakt na nowy sezon z drużyną nie został podpisany, a zarząd klubu stanął przez niezwykle trudnym zadaniem znalezienia wsparcia.

Serwis wPolityce.pl poinformował, że nowym sponsorem warszawskiego zespołu ma zostać firma Westminster. Niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się wynajmem mieszkań prowadzi rozmowy, które są już na ostatniej prostej. Podpisanie umowy z tą marką ma zabezpieczyć przyszłość wicemistrzów Polski, jak i jej zawodników. Przypomnijmy, że w Warszawie grają m.in. mistrzowie świata: Bartosz Kwolek i Piotr Nowakowski.

W sezonie 2019/20 warszawską drużynę czeka szereg wyzwań. Po dotarciu do finału w ubiegłym roku i wywalczeniu srebrnego medalu kibice będą mieli nadzieję, że podopieczni Andrei Anastasiego przynajmniej powtórzą ten wyczyn. W dodatku klub ma wystąpić w Lidze Mistrzów.

RadioZET.pl/wpolityce.pl