PlusLiga: ONICO wygrało z Jastrzębskim Węglem

19.04.2019 20:01

ONICO Warszawa pokonało na wyjeździe w drugim półfinałowym meczu PlusLigi Jastrzębski Węgiel 3:0. Decydujący mecz, który wyłoni finalistę odbędzie się w środę w Warszawie.

Jastrzębski Wegiel - ONICO Warszawa fot. PAP

Początek meczu lepiej zaczęło ONICO. Pewna gra środkiem i dobrze ustawiający się blok pozwolił odskoczyć gościom na 12:9. Po zablokowaniu Dawida Konarskiego i asie serwisowym Nico Pencheva, warszawiacy podwyższyli prowadzenie. W międzyczasie gospodarze popełniali wiele błędów, ostatecznie oddając seta 25:19.

W drugim secie siatkarze ONICO kontynuowali swoją grę. Jednak jeszcze w pierwszej części gry, goście popełnili kilka pomyłek, które wykorzystał Jastrzębski Węgiel i wyszedł na prowadzenie 13:10. Po kilku chwilach zawodnicy Stephana Antigi odrobili straty. Przy wyniku 19:16 szkoleniowiec Jastrzębian miał pretensje do arbitra o złe ustawienie rywali. Przez emocjonalne zachowanie został ukarany żółtą kartką. Pod koniec partii gospodarze zdołali wyrównać i było 23:23. Jednak warszawiacy wykorzystali dwie ostatnie piłki: zagrywka Konarskiego w siatkę i blok na Frommie, co dał im pewne prowadzenie w spotkaniu 2:0.

W trzeciej i jak się później okazało ostatniej części meczu w momencie gracze ONICO wyrobili sobie sporą przewagę, a na tablicy wyświetlał się wynik 8:3. Gospodarze wzięli się za odrabianie strat i dzięki skutecznej grze zrobiło się 13:13. Jednak w końcowej fazie seta Jastrzębski Węgiel znów miał kłopoty ze skończeniem swoich ataków, dzięki czemu goście zwyciężając 25:21, a w całym meczu 3:0 utrzymali swoją szansę na awans do finału PlusLigi.

W środę po świętach na Torwarze odbędzie się trzecie, dodatkowe spotkanie, które wyłoni finalistę.

Jastrzębski Węgiel - ONICO Warszawa 0:3 (19:25, 23:25, 21:25).