Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nikola Grbic nowym trenerem Zaksy Kędzierzyn-Koźle

20.05.2019 22:05
sport

Nikola Grbic został nowym trenerem Zaksy Kędzierzyn-Koźle - poinformował klub, który na początku maja wywalczył mistrzostwo Polski. 45-letni Serb będzie łączył tę funkcję z prowadzeniem swojej drużyny narodowej.

Nikola Grbić fot. MAREK LASYK/REPORTER

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nikola Grbic zasłynął jako wysokiej klasy rozgrywający. W dorobku z tego okresu kariery ma m.in. tytuł mistrza olimpijskiego z 2000 roku i brązowy medal igrzysk z 1996 roku, brązowy medal mistrzostw świata sprzed dziewięciu lat oraz trzy krążki mistrzostw Europy (złoto z 2001 roku oraz brąz z 2005 i 2007 roku). Odnosił także sukcesy klubowe, a większość kariery spędził we Włoszech.

Etap zawodniczy zakończył w 2014 roku, a już jesienią tego samego roku zadebiutował jako trener Sir Safety Perugia (sezon 2014/15). Cztery lata temu został szkoleniowcem reprezentacji Serbii, a od następnego roku łączył tę funkcję z pracą w Calzedonii Werona, z którą rozstał się po ostatnim sezonie. Wraz ze swoją drużyną narodową zdobył brązowy medal ME 2017, a podczas ubiegłorocznego mundialu wywalczył czwartą pozycję.

- Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie nasz zespół będzie miał możliwość współpracować z legendą światowej siatkówki. Nieraz miałem okazję stanąć naprzeciw niego na boisku, teraz będziemy grali w jednej drużynie i mam nadzieję, że swoją pasję i zaangażowanie z boiska przeniesie na trenowanie Zaksy Kędzierzyn-Koźle - podkreślił prezes klubu z Kędzierzyna-Koźla Sebastian Świderski.

Grbic, który pięć lat temu dołączył do siatkarskiej Galerii Sław, zastąpi w Zaksie Andreę Gardiniego. Włoch po dwóch latach pracy w tym klubie postanowił wrócić do ojczyzny - poprowadzi Gas Sales Piacenza Volley.

RadioZET.pl/PAP, Twitter/MW

Oceń