PlusLiga: Asseco Resovia zamknęła skład. Nicholas Hoag nowym przyjmującym

Maciej Walasek
06.06.2019 16:11
Nicholas Hoag
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Nicholas Hoag został nowym zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. Kanadyjczyk związał się z rzeszowskim zespołem rocznym kontraktem – poinformowano w czwartek na stronie klubu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nicholas Hoag w swoje karierze wstępował m.in. w ligach francuskiej i włoskiej. Grał w Tours VB, Paris Volley we Francji oraz Trentino Volley i Sir Safety Perugia we Włoszech. Z zespołem Tours VB dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju.

Jest wielokrotnym reprezentantem Kanady, w barwach której wywalczył m.in. mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (2015), a także brązowy medal Ligi Światowej (2017). W Asseco Resovii o miejsce w składzie rywalizował będzie z Rafałem Buszkiem, Nicolasem Marechalem i Tomasem Rousseaux.

Zobacz także

Kanadyjczyk jest kolejnym zawodnikiem, który w najbliższym sezonie będzie grał w rzeszowskim klubie. Wcześniej kontrakty podpisali środkowi Bartłomiej Krulicki i Grzegorz Kosok, przyjmujący Tomas Rousseaux oraz libero Bartosz Mariański.

Do Resovii dołączyli także atakujący Zbigniew Bartman, przyjmujący Nicolas Marechali i rozgrywający Marcin Komenda. Nowym trenerem został Piotr Gruszka.

Tegoroczny sezon Asseco Resovia zakończyła na siódmym miejscu, najgorszym od kilkunastu lat. W jego trakcie, po serii przegranych spotkań, w klubie nastąpiła zmiana trenera. Andrzeja Kowala zastąpił Gheorghe Cretu. Rumuński szkoleniowiec prowadził zespół do końca sezonu.

RadioZET.pl/PAP/MW