Zamknij

PlusLiga: Hit kolejki przełożony z powodu koronawirusa

07.10.2020 14:18
Mecz Vervy Warszawa z Treflem przełożony
fot. LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Sobotni hit 6. kolejki PlusLigi pomiędzy Vervą Warszawa Orlen Paliwa a Treflem Gdańsk został przełożony - poinformował stołeczny zespół. Powodem są przypadki zakażenia koronawirusem w warszawskim klubie.

- Zgodnie z procedurami Polskiej Ligi Siatkówki wszyscy zakażeni zawodnicy i trenerzy, aby móc wyjść na boisku, muszą otrzymać dwa z rzędu negatywne wyniki testu na obecność SARS-CoV-2. Liczymy, że u nas wydarzy się to już niedługo - zaznaczył cytowany w komunikacie dyrektor sportowy Vervy Piotr Gacek.

Wcześniej z tej samej przyczyny odwołano trzy poprzednie spotkania ligowe drużyny prowadzonej przez Andreę Anastasiego. O pierwszych przypadkach zakażenia klub z Warszawy poinformował 27 września. Wówczas pozytywne wyniki testów miało sześciu członków zespołu i sztabu szkoleniowego. Obecnie łączna liczba wynosi 15.

PlusLiga: Hit 6. kolejki przełożony przez koronawirusa

W poniedziałek PLS podała, że prezesi wszystkich klubów męskiej ekstraklasy jednomyślnie opowiedzieli się za tym, by - w przypadku absencji drużyn z powodu koronawirusa - pozostałe uzgadniały przyspieszone terminy i rozgrywały mecze awansem.

RadioZET.pl/PAP