Zamknij

PlusLiga: Jurij Gladyr siatkarzem Jastrzębskiego Węgla

Maciej Walasek
05.06.2019 19:11
Jurij Gladyr
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Jurij Gladyr został siatkarzem Jastrzębskiego Węgla. Podpisał roczny kontrakt. Jest piątym zawodnikiem pozyskanym przez klub w przerwie między sezonami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET Sport na Facebooku

Jurj Gladyr grał już w polskiej lidze. W 2008 roku przeszedł z Lokomotiwu Kijów do warszawskiej Politechniki, potem przez siedem lat występował w kędzierzyńskiej Zaksie, rok w Skrze Bełchatów, a następnie bronił barw tureckiego Fenerbahce Stambuł i włoskiego Emma Villas Siena.

Zobacz także

- Jastrzębski Węgiel zawsze gra o najwyższe cele i przed każdym sezonem wysoko zawiesza sobie poprzeczkę. Wracam do kraju, w którym grałem przez wiele lat, który mi się podoba i w którym zarówno ja, jak i moja rodzina czujemy się bardzo dobrze, jak w domu. Jestem zadowlony z powrotu do PlusLigi – powiedział zawodnik, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

Jurij Gladyr w Jastrzębskim Węglu: Co z limitem obcokrajowców?

Nowy środkowy, mający polski paszport, nie będzie "blokował" limitu trzech obcokrajowców na parkiecie.

- Zarówno siatkarz, jak i my dopełniliśmy wszelkich wymogów formalnych w tym zakresie. Po uzyskaniu zgody z federacji ukraińskiej oraz z PZPS, sprawa ta została pomyślnie dla nas usankcjonowana również przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) – tłumaczył prezes klubu Adam Gorol.

Wcześniej umowy z Jastrzębskim Węglem podpisali przyjmujący przyjmujący Tomasz Fornal z Cerrad Czarnych Radom i Dominik Depowski z GKS Katowice, brazylijski rozgrywający Raphael Margardo "Vinhedo", który przyszedł z Chemika Bydgoszcz, kanadyjski środkowy Graham Vigrass z ONICO Warszawa.

Jastrzębski Węgiel zakończył sezon z brązowym medalem.

RadioZET.pl/PAP, Twitter/MW