PlusLiga: Trudne zadanie Jastrzębskiego Węgla, wyjazdowy mecz mistrza Polski [ZAPOWIEDŹ 17. kolejki]

24.01.2020 12:14
PlusLiga - zapowiedź 17. kolejki
fot. PAP

W 17. kolejce PlusLigi Jastrzębski Węgiel podejmie na wyjeździe Vervę Warszawa. Jastrzębianie uskrzydleni zwycięstwem z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle będą chcieli sprawić kolejną niespodziankę w meczu z wicemistrzami Polski. W innych meczach, ciekawie zapowiadają się starcia ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle z Aluronem Virtu CMC Wartą Zawiercie i GKS-u Katowice z Indykpolem AZS Olsztyn.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Bez wątpienia hitowym starciem 17. Kolejki PlusLigi będzie mecz Vervy Warszawa z Jastrzębskim Węglem. W niedzielę na Torwarze, wicemistrzowie Polski będą chcieli utrzymać prowadzenie w tabeli i wygrać z ekipą Slobodana Kovaca. Jednak to wcale nie będzie takie proste. Jastrzębianie uskrzydleni triumfem nad ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (3:2) będą chcieli kontynuować zwycięską serię.  

- Mój zespół zaczyna pokazywać swoją siłę mentalną. Z każdym meczem prezentujemy coraz lepszą siatkówkę – mówił po spotkaniu trener Jastrzębskiego Węgla, Slobodan Kovac.

W wygranym spotkaniu ze Ślepskiem Suwałki (3:0), zespół prowadzony przez Andreę Anastasiego z dorobkiem 39 punktów prowadzi w tabeli PlusLigi. Czwarte Jastrzębie traci do nich siedem „oczek”.

PlusLiga: Ważne spotkania ZAKS-y i PGE  Skry

Dzień wcześniej swoje spotkania rozegrają druga i trzecia drużyna PlusLigi: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów. Ci pierwsi podejmą na wyjeździe z Wartą Zawiercie, a drudzy zagrają u siebie z Chemikiem Bydgoszcz. Jednocześnie drużyna Michała Mieszko Gogola będzie chciała utrzymać serię bez porażki. Jak na razie Skra zanotowała siedem spotkań bez porażki. Zarówno kędzierzynianie, jak i bełchatowianie mają taką samą liczbę punktów (37), jednak ZAKSA ma lepszy bilans w setach.

Kibice Resovii wyczekują spotkania Asseco z Cuprumem Lubin.  W hali na Podpromiu, zespół Piotra Gruszki po pokonaniu Indykpolu AZS Olsztyn (3:1) będzie chciało wygrać drugie starcie z rzędu. Pojedynek jest o tyle ciekawy, ponieważ te dwie ekipy są tuż obok siebie w tabeli PlusLigi. Resovia na 11. miejscu ma cztery punkty przewagi nad Cuprumem, który będzie chciał zmniejszyć stratę do rywali z Podkarpacia.

PlusLiga: Kolejny tie-break GKS-u Katowcie?

W Katowicach miejscowy GKS zagra z Indykpolem AZS Olsztyn. Akademicy przeżywają spory kryzys. Nie dość, że przegrali sześć ostatnich spotkań w lidze, tak jeszcze w czwartek z funkcji trenera zrezygnował Paolo Montagnani. W starciu z GKS-em, rolę pierwszego szkoleniowca będzie pełnił dotychczasowy asystent - Marcin Mierzejewski. Katowiczanie słyną z pięciosetowych pojedynków. Zespół Dariusza Daszkiewicza rozegrał już aż dziesięć tie-breaków w tym sezonie PlusLigi. W ostatniej kolejce pokonali Trefl Gdańsk 3:2.

- Powoli zaczyna odmieniać się ta sytuacja, bo przede wszystkim wygrywamy - tie-breaki są fajne, dalej je lubimy. Szkoda, że akurat teraz mamy tyle spotkań po drodze. Gramy w systemie środa-sobota, środa-sobota. Przy każdym rozegranym pięciosetowym meczu spada nasza energia. Ważne jednak, że wygraliśmy – skomentował Jan Nowakowski, środkowy GKS Katowice.

W innym sobotnim meczu, Trefl Gdańsk podejmie Ślepsk Suwałki, a 17. kolejkę PlusLigi zakończy poniedziałkowe starcie MKS-u Będzin z Cerrad Czarnymi Radom.

PlusLiga: 17. kolejka [HARMONOGRAM]

zapowiedz-kolejki-PL
fot. materiały prasowe

RadioZET.pl