PlusLiga: Brązowy medal dla Jastrzębskiego Węgla

04.05.2019 16:55

W trzecim meczu o trzecie miejsce PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał u siebie Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:0 (25:21, 25:22, 25:17). Zespół z Jastrzębia-Zdroju wywalczył tym samym brązowe medale.

Jastrzębski Węgiel z brązowym medalem PlusLigi fot. PAP

Jastrzębski Węgiel stanął na podium PlusLigi po rocznej przerwie - w sezonie 2016/2017 również sięgnął po brąz, pokonując Asseco Resovię Rzeszów.

Jastrzębski z brązowym medale PlusLigi

Ekipa z Zawiercia miała trudne zadanie - przegrała dwa pierwsze mecze i nie miała już gdzie się cofnąć, a do tego przyszło jej grać w domu rywala. Dwa pierwsze sety były stosunkowo wyrównane. W drugiej partii przyjezdni prowadzili nawet 18:15, ale nie potrafili dowieźć zwycięstwa do końca.

Jastrzębianie nie wypuścili takiej szansy z rąk. W trzeciej odsłonie postawili kropkę nad "i" i mogli świętować brązowe medale.