PlusLiga: Trzech nowych siatkarzy w Asseco Resovii Rzeszów

Maciej Walasek
27.05.2019 15:06
Asseco Resovia Rzeszów
fot. Twitter

Asseco Resovia Rzeszów przedstawiła trzech nowych siatkarzy: środkowych: Bartłomieja Krulickiego i Grzegorza Kosoka oraz libero Bartosza Mariańskiego. Zawodnicy od nowego sezonu będą zawodnikami siedmiokrotnego mistrza Polski. Siatkarzy zaprezentowano w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Rzeszowie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krulicki i Kosok w Asseco Resovii będą występowali przez dwa najbliższe sezony. O miejsce w składzie będą rywalizowali z Bartłomiejem Lemańskim i Marcinem Możdżonkiem.

Zobacz także

Także Mariański z Resovią związał się dwuletnim kontraktem. Na pozycji libero w rzeszowskim zespole występuje również Australijczyk Luke Perry.

Asseco Resovia Rzeszów: Poprzednie transfery

W ubiegłym tygodniu do Resovii dołączyli atakujący Zbigniew Bartman i przyjmujący Nicolas Marechal.

Natomiast dwa tygodnie temu rzeszowski klub poinformował, że trenerem Resovii będzie Piotr Gruszka, a nowym rozgrywającym Marcin Komenda.

Tegoroczny sezon Asseco Resovia zakończyła na siódmym miejscu, najgorszym od kilkunastu lat. W jego trakcie, po serii przegranych spotkań, w klubie nastąpiła zmiana trenera. Andrzeja Kowala zastąpił Gheorghe Cretu. Rumuński szkoleniowiec prowadził zespół do końca sezonu.

Po zakończeniu sezonu z Resovii odeszli m.in. Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub, David Smith, Dawid Dryja i Mateusz Masłowski.

RadioZET.pl/PAP/MW