PlusLiga: Andrea Gardini nie jest już trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Maciej Walasek
12.05.2019 22:22
Andrea Gardini
fot. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/Facebook

Andrea Gardini po dwóch latach odchodzi z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. 53-letni Włoch, który pracował w PlusLidze pięć lat, wraca do ojczyzny - poprowadzi Gas Sales Piacenza Volley.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bez trenera. Andrea Gardini mimo możliwości kontynuowania pracy w polskim zespole, postanowił powrócić do Włoch.

- Po ostatnim bardzo udanym sezonie pod wodzą Andrei Gardiniego klub złożył mu propozycję kontynuacji współpracy. Andrea podjął decyzję o powrocie do Włoch. Na pewno jego postać zapisze się w historii klubu na długie lata – podkreślił cytowany na stronie Zaksy prezes klubu z Kędzierzyna-Koźla Sebastian Świderski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kto następcą Gardiniego?

W komunikacie zaznaczono, że decyzja szkoleniowca wynikała z powodów osobistych. Nie podano, kto zastąpi trenera z Italii, chociaż jednym z kandydatów jest Stephane Antiga, który po tym sezonie rozstał się z ONICO Warszawa.

Drużyna z województwa opolskiego w pierwszym roku pracy Gardiniego, który zastąpił w niej swojego rodaka Ferdinando De Giorgiego, zdobyła wicemistrzostwo kraju oraz zajęła czwarte miejsce w Lidze Mistrzów. W minionym sezonie zaś wywalczyła tytuł w ekstraklasie oraz triumfowała w Pucharze Polski.

Zobacz także

Gardini w latach 2014-2017 prowadził zaś Indykpol AZS Olsztyn. Wcześniej - w latach 2011-2013 - był asystentem trenera reprezentacji Polski Andrei Anastasiego.

Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2004 roku pełnił przez dwa lata funkcję dyrektora sportowego Modeny.

W niedzielny wieczór Piacenza poinformowała, że Gardini będzie trenerem beniaminka włoskiej ekstraklasy przez najbliższe dwa sezony.

RadioZET.pl/PAP/MW