Zamknij

Piotr Nowakowski podsumował IO w Tokio. Zwrócił się do hejterów

10.08.2021 10:23
Piotr Nowakowski
fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER

Piotr Nowakowski zabrał głos po porażce polskich siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Środkowy biało-czerwonych podkreślił, że kadrę czekają już kolejne wyzwania. Jednocześnie gracz Projektu Warszawa zwrócił się do osób, krytykujących reprezentację Polski.

Piotr Nowakowski razem z resztą reprezentacji Polski nie przełamał klątwy na igrzyskach olimpijskich i po raz piąty z rzędu pożegnał się z turniejem w ćwierćfinale. W 1/4 finału lepsi od biało-czerwonych byli Francuzi, którzy po kilku dniach zostali mistrzami olimpijskimi. Mimo rozczarowania kibice drużyny Vitala Heynena ciepło przywitali mistrzów świata po powrocie do kraju.

Po powrocie wielu zawodników zabierało głos po porażce na IO w Tokio, publikując wpisy w mediach społecznościowych. W tym gronie znalazł się Piotr Nowakowski. Środkowy nie krył rozgoryczenia po przegranej, ale zaznaczył, że dla niego najważniejsza jest rodzina, dla której nie liczy się osiągnięty rezultat, lecz sama obecność w domu.

Piotr Nowakowski po igrzyskach w Tokio zwrócił się do hejterów

- W dalszym ciągu ciężko o tym myśleć i na pewno będzie bolało za każdym razem, kiedy będę o tym wspominał. Zawiedliśmy przede wszystkim siebie, bo wiedzieliśmy na coś nas stać i czuliśmy, że to właśnie ten moment. Dla sportowca najważniejszy. ALE! Wracając z Tokio, uświadomiłem sobie, że to, co najważniejsze dla mnie, czeka w domu. Kochająca rodzina i najbliżsi, których nie obchodził wynik, a to, że jestem już na miejscu. Dziękuję Wam za wsparcie! Kocham również tych chłopaków! - czytamy w poście, gdzie w ostatnim fragmencie Nowakowski zwrócił się do hejterów.

ME siatkarek 2021: Kiedy grają Polki? [TERMINARZ, PROGRAM, KALENDARZ]

- Stworzyliśmy wspaniały kolektyw, przed którym stoi jeszcze kilka wyzwań. I (choć niektórym znawcom to się pewnie nie spodoba) mam zamiar pomóc się z nimi zmierzyć - dodał.

Reprezentacja Polski siatkarzy po kilku dniach odpoczynku powróci do Spały na ostatnie zgrupowanie kadry. Biało-czerwoni będą przygotowywać się do mistrzostw Europy, które rozpoczną się na początku września.

RadioZET.pl