Zamknij

Kolejny filar reprezentacji kończy przygodę z kadrą. "Czas powiedzieć stop"

Maciej Walasek
15.04.2022 17:09
Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

Piotr Nowakowski w piątek ogłosił zakończenie kariery w reprezentacji Polski. Środkowy o swojej decyzji poinformował na Instagramie, zaznaczając, że wciąż będzie grał w Projekcie Warszawa.

Piotr Nowakowski zadebiutował w reprezentacji Polski w 2008 roku. Od tego momentu przez 14 lat środkowy stał się jednym z filarów biało-czerwonych. W tym czasie razem z kadrą zdobył 12 medali. Jednak największymi sukcesami jest podwójne zdobycie mistrzostwa świata (2014, 2018), mistrzostwa Europy 2009, czy zwycięstwo w Lidze Światowej, dzisiejszej Lidze Narodów (2012).

Przed ogłoszeniem szerokiego składu przez Nikolę Grbicia Nowakowski odbył rozmowę z serbskim szkoleniowcem, po której postanowił pożegnać się z drużyną narodową.

Piotr Nowakowski zakończył karierę w reprezentacji Polski

"Po rozmowie z obecnym trenerem i 14 latach wspaniałej przygody czas powiedzieć stop. W sercu, ta Drużyna, nadal będzie zajmowała specjalne miejsce. Niestety pora się pożegnać" - napisał Nowakowski w długim oświadczeniu opublikowanym na Instagramie.

W obszernym wpisie nie zabrakło podziękowań dla najbliższych, kolegów z zespołu czy najlepszych kibiców na świecie.

"Dzięki Wam i dla Was udało się tę przygodę udekorować kilkoma tytułami i medalami. Trzymajcie tak dalej i róbcie tę niesamowitą atmosferę, której inni mogą nam pozazdrościć. Dzięki i do zobaczenia już 'tylko' na ligowych parkietach" - zakończył.

RadioZET.pl