Piotr Gruszka trenerem Asseco Resovii Rzeszów

Krzysztof Sobczak
09.05.2019 12:47
Piotr Gruszka trenerem Asseco Resovii Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów

Piotr Gruszka został pierwszym trenerem Asseco Resovii Rzeszów. Jego umowa obowiązywać będzie przez najbliższe dwa sezony.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

42-letni szkoleniowiec jest dobrze znany polskim kibicom. Piotr Gruszka przez lata był świetnym siatkarzem, który w swoim dorobku ma medale z krajowego i światowego podwórka. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Kętach. W kolejnych latach występował m.in. w zespołach Bielsko-Białej, Częstochowy, we włoskiej Padwie, a także w Bełchatowie i Bydgoszczy. Karierę zawodniczą zakończył w AZS-ie Olsztyn.

W trakcie tych kilkunastu lat był reprezentantem kraju i jest rekordzistą w liczbie rozegranych meczów w kadrze. W swoim dorobku ma tytuł mistrza Europy, a także wicemistrza świata. Przez kilka lat był kapitanem reprezentacji Polski.

Piotr Gruszka - kariera trenerska

Piotr Gruszka rok po zakończeniu kariery zawodniczej przyjął ofertę BBTS-u Bielsko-Biała i objął funkcję I trenera drużyny. Od 2016 roku był trenerem GKS-u Katowice, z którym systematycznie piął się po tabeli PlusLigi. Piotr Gruszka zamienia Śląski klub na Asseco Resovię, której trenerem będzie przez najbliższe dwa sezony.

RadioZET.pl/Asseco Resovia Rzeszów/KS