Zamknij

Najpierw "Igła", teraz "Gato". Były libero reprezentacji Polski kończy karierę

Krzysztof Sobczak
05.04.2017 16:52
Piotr Gacek
fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta

13 kwietnia Piotr Gacek rozegra swój ostatni mecz. Spotkanie LOTOSU Trefla z Cerradem Czarnymi będzie dla gdańskich kibiców okazją do pożegnania żywej legendy polskiej siatkówki i podziękowania mu za 15 lat gry na ligowych parkietach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po raz pierwszy na parkiecie siatkarskiej ekstraklasy pojawił się 26 października 2002 roku. Wywalczył dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw kraju, pięć Pucharów Polski, grał także w finałach Klubowych Mistrzostw Świata, Ligi Mistrzów i Pucharu CEV. Od 2005 roku regularnie reprezentował Polskę, zdobywając m.in. wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy. Przez lata był wzorem dla młodszych kolegów zarówno na boisku, jak i poza nim. Po piętnastu sezonach występów w najwyższej klasie rozgrywkowej Piotr Gacek postanowił jednak zakończyć karierę.

Zobacz także

Mecz z Cerradem Czarnymi Radom będzie jego 420. i zarazem ostatnim spotkaniem ligowym.

- Uznałem, że to odpowiedni czas, by zakończyć sportową karierę. Zawsze grałem o najwyższe cele, w silnych klubach z dużymi ambicjami i w takim też chcę rozegrać swój ostatni mecz. Cieszę się, że w ostatnich latach mojej kariery mogłem występować w Gdańsku. To miasto stało się moim drugim domem, tu odniosłem swoje ostatnie sukcesy w karierze zawodniczej i jestem szczęśliwy, że właśnie tutaj wybiegnę na parkiet po raz ostatni. Chcę godnie pożegnać się z gdańskimi kibicami, dla których przez ostatnie lata walczyłem o każdy punkt. Liczę, że tego dnia stawią się oni w ERGO ARENIE równie licznie, jak podczas spotkań, w których święciliśmy największe triumfy – podkreśla „Gato”, który z kibicami siatkówki w Polsce zamierza się oficjalnie pożegnać podczas sierpniowych mistrzostw Europy. 13 kwietnia po raz ostatni wybiegnie jednak na parkiet w roli zawodnika. 

W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem organizatorzy zaplanowali niecodzienną oprawę tego spotkania. Na kibiców, jak i samego „Gato”, czekać będzie wiele niespodzianek. Przygotowano również specjalny cennik biletów.

- Wejściówki normalne kosztować będą 10 złotych, bo od kiedy po meczach PlusLigi regularnie przyznawane są nagrody MVP, Piotr Gacek otrzymał ich właśnie dziesięć. Za bilety ulgowe kibice zapłacą 5 złotych, w nawiązaniu do liczby Pucharów Polski zdobytych przez „Gato”. Wierzymy, że tego dnia w ERGO ARENIE spotkamy się w bardzo licznym gronie, by zgotować Piotrowi godne pożegnanie, na jakie bez wątpienia zasługuje – zaznacza Justyna Gdowska, rzecznik gdańskiego klubu.

Ostatni mecz w karierze Piotra Gacka, w którym jego LOTOS Trefl Gdańsk podejmie Cerrad Czarnych Radom, rozpocznie się w czwartek, 13 kwietnia, o godz. 18.00 w ERGO ARENIE.

Na tej samej konferencji prasowej klub poinformował, że trenerem drużyny pozostanie Andrea Anastasi.

RadioZET/Informacja prasowa/KS