Pijany siatkarz na ceremonii Pucharu Świata: FIVB zaczyna śledztwo

24.10.2019 12:20
FIVB wszczęło sledztwo ws. Lucasa
fot. kadr z wideo

FIVB wszczęła śledztwo w sprawie zachowania Lucasa Saatkampa. Podczas ceremonii medalowej w Pucharze Świata, Brazylijczyk zachowywał się bardzo dziwne, tak jakby był pod wpływem alkoholu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Puchar Świata był ostatnią imprezą w sezonie reprezentacyjnym. W azjatyckim turnieju najlepsi okazali się Brazylijczycy, którzy wygrali wszystkie 11 meczów. Tuż za nim uplasowała się reprezentacja Polski, a podium uzupełnili siatkarze Stanów Zjednoczonych. Chociaż zespół Canarinhos nie miał sobie równych, więcej mówi się o zachowaniu Lucasa Saatkampy. Podczas ceremonii medalowej, środkowy zachowywał się dziwnie, tak jakby razem z resztą drużyny zaczął świętowanie sukcesu jeszcze przed oficjalną dekoracją.

Dodatkowo po hymnie 33-latek w trakcie wykonywania pamiątkowej fotografii, pokazywał środkowy palec.

W związku z tym FIVB (Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej) postanowiła bliżej przyjrzeć się całej sprawie. W opublikowanym komunikacie, FIVB podkreśliło, że jest rozczarowane postawą siatkarza.

- Jesteśmy numerem jeden w kategorii sportów rodzinnych. Naszym priorytetem jest więc to, by służyć za wzór dla nowych kibiców siatkówki. Jesteśmy rozczarowani gestem zawodnika. Do momentu zakończenia śledztwa nie będziemy jednak udzielać żadnych komentarzy - napisano w oświadczeniu.

Zachowanie Lucasa można zobaczyć na poniższym nagraniu:

RadioZET.pl/sport.pl