PlusLiga siatkarzy: Wicemistrz Polski bez trenera

Andreas Nicolaides
28.04.2017 17:32
PGE SKRA Bełchatów
fot. PAP/EAP

Francuski szkoleniowiec Philippe Blain w nowym sezonie ekstraklasy siatkarzy nie będzie prowadził już drużyny PGE Skry. O zakończeniu współpracy z 56-letnim szkoleniowcem poinformował w piątek klub z Bełchatowa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Umowa z francuskim szkoleniowcem, która obowiązywała do końca sezonu, nie została przedłużona. Dziękujemy Philippe'owi Blainowi za wspólne sukcesy - napisano na oficjalnej internetowej stronie wicemistrzów Polski.

Były asystent Stephane'a Antigi w reprezentacji Polski, w PGE Skrze pracował od marca 2016 roku. W poprzednim sezonie wywalczył z nią brązowy, a w tym srebrny medal mistrzostw kraju. Francuz już wcześniej podpisał kontrakt z japońską federacją siatkówki. W narodowej drużynie Japonii ma być jednym z trenerów w ośmioosobowym sztabie reprezentacji.

Szefowie PGE Skry wkrótce mają ogłosić następcę Blaina. Według mediów najbliżej objęcia posady jest były selekcjoner kadry Polski Daniel Castellani. Argentyńczyk z sukcesami pracował już w PGE Skrze w latach 2006-2009. W tym czasie sięgnął z nią po trzy tytuły mistrza Polski, dwa Puchary Polski i brązowy medal Ligi Mistrzów.

RadioZET.pl/AN