Zamknij

Paweł Zatorski pojedzie na igrzyska olimpijskie. Heynen skompletował kadrę

27.06.2021 18:44
Paweł Zatorski pojedzie na Igrzyska Olimpijskie. Heynen skompletował kadrę
fot. Sylwia Dabrowa/Polska Press/East News

Paweł Zatorski w składzie reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie. Vital Heynen w niedzielę poinformował, że to libero Zaksy Kędzierzyn-Koźle będzie dwunastym siatkarzem, który pojedzie do Tokio.

Paweł Zatorski jest dwunastym siatkarzem, który znalazł się w kadrze siatkarzy powołanych na  igrzyska olimpijskie w Tokio. Zgodnie z zapowiedziami, Vital Heynen w niedzielę poinformował, którego libero zabierze na turniej. Miał do wyboru dwóch siatkarzy: Pawła Zatorskiego i Damiana Wojtaszka (Verva Warszawa Orlen Paliwa). 

Belgijski trener reprezentacji w tym tygodniu wysłał powołania 11 siatkarzom, pozostawiając wątpliwości jeśli chodzi o jedną pozycję. Już wiemy, że do Tokio pojedzie Paweł Zatorski.

Paweł Zatorski powołany na igrzyska olimpijskie w Tokio. Heynen tłumaczy decyzje ws. libero

Heynen tłumaczył, że chce mieć więcej czasu, by wskazać libero. Belg od dłuższego czasu powtarzał, że jedynym zawodnikiem pewnym miejsca w "12", która weźmie udział w turnieju olimpijskim w stolicy Japonii, jest Michał Kubiak.

Osoby interesujące się siatkówką wiedziały jednak, że także kilku innych graczy mogło już wcześniej myśleć o udziale w tej imprezie, o ile na przeszkodzie nie stanęłyby kłopoty zdrowotne. Wśród nich byli: nazywany przez niektórych najlepszym siatkarzem świata Wilfredo Leon, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek czy Fabian Drzyzga.

Skład reprezentacji Polski siatkarzy na igrzyska olimpijskie w Tokio:

  • rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
  • środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski 
  • atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek 
  • przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Kamil Semieniuk
  • libero: Paweł Zatorski
  • rezerwowi: przyjmujący Tomasz Fornal i środkowy Norbert Huber

RadioZET.pl/PAP/Polska Siatkówka