Piękne pożegnanie Pawła Zagumnego w Warszawie [ZDJĘCIA]

Andreas Nicolaides
08.04.2017 19:30
Paweł Zagumny
fot. Andreas Nicolaides

Paweł Zagumny rozegrał w sobotę swój ostatni mecz w karierze w barwach ONICO AZS Politechniki w Warszawie. Jego zespół wygrał z GKS Katowice 3:1 (25:18, 25:17, 17:25, 25:19). Z tej okazji klub po zakończeniu spotkania przygotował dla niego mnóstwo niespodzianek. - Inne drużyny powinny uczyć się od Politechniki, jak żegnać zawodników - powiedział wzruszony Zagumny. Oficjalnie karierę zakończy w niedzielnym starciu rewanżowym w Katowicach.

Politechnika zapewniła mnóstwo atrakcji dla kibiców. Wystawione zostały puchary za mistrzostwo świata i Europy, jakie Zagumny wygrał z reprezentacją Polski. Fani chętnie robili sobie z nimi zdjęcia. Równie ochoczo wpisywali się do specjalnej księgi wpisów. - Paweł wszystkie na pewno przeczyta - zapewniał spiker w trakcie meczu.

Wystawione były też koszulki klubów, w których grał Zagumny, a także zdjęcia z przebiegu całej jego kariery.

Kibice wypełnili trybuny hali Torwar niemalże do ostatniego miejsca. Wszyscy otrzymali specjalne koszulki - białe z nazwiskiem i numerem Zagumnego. W takich samych wybiegli na rozgrzewkę siatkarze Politechniki, co zobaczyć możecie w naszej galerii poniżej.

W trakcie spotkania rozdawane były koszulki z autografem Zagumnego oraz piłki podpisane przez wszystkich graczy. Po zakończeniu starcia przyszła pora na podziękowania. Pokazano film z interesującymi momentami kariery Zagumnego, następnie wideo z podziękowaniami i wyrazami uznania dla Zagumnego od jego kolegów z klubu i reprezentacji, a także innych wielkich ze świata sportu - m.in. od Adama Małysza, Macieja Kota, Artura Siódmiaka czy Mariusza Czerkawskiego. Wręczono Zagumnemu kwiaty oraz - pierwszy raz w historii PlusLigi - zastrzeżono numer, z którym występował w barwach Politechniki - "piątkę".

Mecz zakończył się wygraną Politechniki 3:1 (25:18, 25:17, 17:25, 25:19). Zagumny wybrany został MVP spotkania. W niedzielę odbędzie się mecz rewanżowy. Stawką rywalizacji jest 9.miejsce w PlusLidze.

Pożegnanie Pawła Zagumnego [ZDJĘCIA]:

RadioZET.pl/AN