PZPS odrzucił apelację ONICO Warszawa

Krzysztof Sobczak
07.05.2019 14:28
PZPS odrzucił apelację ONICO Warszawa
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/EastNews

Komisja Odwoławcza przy Polskim Związku Piłki Siatkowej odrzuciła odwołanie ONICO Warszawa w sprawie nieprawidłowości podczas pierwszego meczu finałowego PlusLigi z Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Choć sezon PlusLigi już się zakończył, a złote medale zawisły na szyjach siatkarzy z Kędzierzyna, ONICO Warszawa wciąż walczy o powtórzenie pierwszego spotkania, w którym - zdaniem klubu i wielu obserwatorów - sędziowie popełnili karygodne błędy i w praktyce podarowali zwycięstwo Zaksie. Walka dobiegła jednak końca, bo PZPS odrzucił wszelkie roszczenia.

PZPS odrzuca odwołanie ONICO

"W przedmiocie wniosku o powtórzenie meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa, rozegranego w dniu 27 kwietnia utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję zarządzającego rozgrywkami, czyli Polskiej Ligi Siatkówki SA, o pozytywnej weryfikacji zawodów, to znaczy, że nie dojdzie do powtórzenia spotkania" - czytamy w komunikacie.

Komisja nie przychyliła się również do skargi dotyczącej kontuzji Bartosza Kurka. "W sprawie braku możliwości przeprowadzenia transferu medycznego za zawodnika Bartosza Kurka, wobec dokonania transferu medycznego przez ONICO Warszawa za kontuzjowanego Bartosza Kwolka, umorzył postępowanie wobec jego bezprzedmiotowości" - napisano.

W finale PlusLigi Zaksa Kędzierzyn-Koźle pokonała ONICO Warszawa 3-0.

RadioZET.pl/PZPS/KS