Zamknij

PŚ siatkarzy: Tajfun zagrozi Polakom grającym w Hiroszimie? "Mieszkają w wysokim hotelu"

09.10.2019 20:28
Reprezentacja Polski siatkarzy
fot. Polska Press/East News

Tajfun Hagbis może zagrozić polskim siatkarzom przebywającym i grającym mecze Pucharu Świata w Hiroszimie. Biało-czerwoni mieszkają w bardzo wysokim hotelu, a na weekend zaprognozowano już dotarcie cyklonu do Japonii. Zdaniem wielu, być może najsilniejszego huraganu w 2019 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polscy siatkarze przebywają obecnie w Hiroszimie, gdzie w środę zwyciężyli 3:1 kolejny mecz w ramach Pucharu Świata przeciwko Rosji. Do 15 października biało-czerwonych czeka jeszcze pięć spotkań do rozegrania w japońskim mieście: z Egiptem, Australią, Brazylią, Kanadą oraz Iranem. Jak się okazało, oprócz ewentualnego zagrożenia ze strony rywali, podopiecznych Vitala Heynena może czekać jeszcze jedna troska - tajfun Hagbis zbliżający się do Japonii.

PŚ siatkarzy: Tajfun może zagrozić Polakom grającym w Hiroszimie

Wobec wciąż trwającego jeszcze sezonu huraganów i tajfunów w Azji oczy wszystkich meteorologów i kibiców siatkówki zwrócone są na Hiroszimę. W hotelu na wyspie Honsiu przebywają wszystkie reprezentacje siatkówki występujące w PŚ, a, jak wskazują prognozy, Hagbis ma dotrzeć do wybrzeży Japonii jeszcze w ten weekend. Eksperci twierdzą, że może to być najsilniejszy cyklon w 2019 roku.

Przebywający w Hiroszimie dziennikarz Polsatu Sport uspokaja jednak nieco sytuację: - Od rana trwają dyskusje na temat tajfunu, który zbliża się od strony Australii. Najmocniej ma zawiać w sobotę. Japończycy są jednak przyzwyczajeni i doskonale przygotowani do takich okoliczności, dlatego obecnie nikt nie tworzy niepotrzebnej paniki. Ostrzeżenia zostały wydane i teraz pozostaje nam tylko czekać - stwierdził Tomasz Swędrowski.

Zdaniem eksperta i komentatora sportowego, mimo trudnych okoliczności i niefortunnego miejsca zamieszkania siatkarzy wszystkich reprezentacji, Polacy wydają się nie martwić warunkami pogodowymi, a skupiać jedynie na przeciwnościach, jakie mogą spotkać ich na boisku.

- Wszystkie drużyny są zakwaterowane w bardzo wysokim hotelu na wyspie Honsiu, a jeszcze do tego na cyplu wysuniętym w Zatokę Hiroszima. Będzie mocno wiało, ale obecnie w drużynie panuje bardzo dobra atmosfera i nie chcemy się przejmować tym na zapas - dodał Swędrowski.

RadioZET.pl/polsatsport.pl