Zamknij

Kuriozalne oświadczenie CEV ws. odwołanego lotu polskich siatkarzy

25.09.2019 10:10
polscy siatkarze
fot. PAP/EPA

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) opublikowała oświadczenie, w którym odniosła się do odwołanego lotu polskich siatkarzy. W komunikacie próżno szukać jakichkolwiek przeprosin dla mistrzów świata. Aczkolwiek wszystkie zasługi organizacja przypisała sobie i Holendrom.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorek rano polscy siatkarze utknęli na lotnisku w Amsterdamie. Lot biało-czerwonych do Lublany został zawieszony z powodu strajku słoweńskich linii lotniczych Adria Airways. Wówczas rozpoczęło się szukanie jakiejkolwiek alternatywy. Reprezentacja Polski była zdana na siebie i nie mogła liczyć na żadną pomoc ze strony organizatorów mistrzostw Europy.

Wówczas Mateusz Morawiecki poinformował o wysłaniu po biało-czerwonych rządowego samolotu. Dzięki temu Polacy tego samego dnia wieczorem znaleźli się w hotelu w Lublanie.

Polska - Słowenia: KIEDY i o której półfinał ME? [GODZINA, DATA]

„Co za wspaniałe uczucie, kiedy uzyskujemy wsparcie od naprawdę wszystkich w Polsce. Dziękuję wszystkim kibicom. Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Mam nadzieję, że będę mógł Panu podarować mój medal za kilka dni” – pisał na Twitterze Vital Heynen.

Po zdarzeniu CEV opublikowało specjalne oświadczenie. Jednak w dokumencie nie ma ani słowa przeprosin dla polskiej kadry. Mało tego, europejska organizacja i holenderska federacja przypisały sobie zasługi za szybkie rozwiązanie problemu.

Oświadczenie CEV ws. odwołanego lotu polskich siatkarzy:

„Po tym, jak Adria Airways nagle ogłosiło, że tymczasowo zawiesza wszystkie operacje lotnicze, polska drużyna narodowa znalazła się wśród pasażerów pozostawionych na lotnisku Schiphol. CEV i polska federacja ściśle ze sobą współpracowały, aby znaleźć alternatywny lot panujących mistrzów świata do Słowenii. Dzięki nieocenionej pomocy oferowanej przez polski rząd poprzez zapewnienie samolotu z własnej floty możliwe było rozwiązanie tej nieoczekiwanej sytuacji. W ten sposób mistrzowie świata mogli polecieć z Amsterdamu bezpośrednio do Lublany we wtorek po południu, aby dotrzeć do kolejnego celu podróży podczas EuroVolley” – brzmi komunikat.

ME siatkarzy: Polakom groziła 18-godzinna podróż. Pomogła interwencja Kubiaka

W dalszej części dowiadujemy się, że to Holendrzy popisali się nadzwyczajną pomocą:

„CEV, polska federacja i rząd, a także holenderska federacja siatkówki na miejscu w Amsterdamie trzymały się razem jako zespół, aby w tak trudnych i nieprzewidywalnych okolicznościach znaleźć sposób na zapewnienie najlepszej możliwej podróży wszystkim zaangażowanym w kolejny etap EuroVolley w Lublanie. CEV chce pochwalić wysiłki holenderskiej federacji siatkówki, która zapewniła reprezentacji Polski hotel, podczas gdy wszystkie wyżej wymienione strony pracowały nad zmianą harmonogramu lotu do Słowenii. Decyzja Adria Airways spowodowała, że zorganizowany zostanie lot czarterowy, który ma zabrać w piątek zespoły Słowenii i Polski do Paryża na decydujące mecze mistrzostw. Tymczasem słoweńska federacja podjęła już wszelkie niezbędne działania w celu reorganizacji i zmiany harmonogramu w celu uniknięcia dalszych zakłóceń”.

ME siatkarzy: Polacy wylądowali w Lublanie

Polska-Słowenia na żywo. Kiedy mecz o finał ME?

W czwartek polscy siatkarze zmierzą się ze Słowenią, z którą powalczą o wielki finał. Początek meczu zaplanowano o godzinie 20:30. Mecz Polska-Słowenia na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/cev.eu