Oskarżony o gwałt czołowy siatkarz zwolniony z aresztu. Sprawę załatwiły pieniądze

10.12.2019 18:34
Earvin Ngapeth
fot. Piotr Matusewicz/East News

Earvin Ngapeth, oskarżony o gwałt czołowy siatkarz świata i reprezentacji Francji, został zwolniony z aresztu. 28-letni przyjmujący trafił do brazylijskiego więzienia Nelson Hungria w poniedziałek, jednak już we wtorek wyszedł z niego za kaucją wynoszącą 50 tysięcy reali (około 46 tysięcy złotych).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Francuski siatkarz Earvin Ngapeth został zwolniony za kaucją po wpłaceniu 50 tysięcy reali (ok. 46 tysięcy złotych) z brazylijskiego aresztu w Contagem. Trafił tam w poniedziałek pod zarzutem napaści seksualnej.

Oskarżony o gwałt Earvin Ngapeth zwolniony z aresztu. Wystarczyła kaucja

Uczestniczący w Brazylii w klubowych mistrzostwach świata zawodnik Zenitu Kazań miał dać klapsa kobiecie podczas imprezy w klubie w Belo Horizonte. Ngapeth przyznał się do naruszenia nietykalności kobiety, ale zapewnił, że pomylił ją ze swoją znajomą i nie zamierzał nikogo obrazić.

Kobieta nie przyjęła jednak przeprosin, zawiadomiła policję, a ta w poniedziałek aresztowała siatkarza. Francuz został przewieziony do więzienia Nelson Hungria w sąsiednim mieście Contagem. Według brazylijskiego prawa grozi mu nawet pięcioletni wyrok.

We wtorek sędzia Fabiana Cardoso Gomes zgodziła się na zwolnienie 28-letniego przyjmującego, pod warunkiem wpłacenia 50 tysięcy reali. Siatkarz ma też zakaz zbliżania się do ofiary.

To nie pierwsze problemy Ngapetha z prawem. W 2015 we Francji został oskarżony o zaatakowanie maszynisty pociągu, który odmówił prośbie siatkarza o późniejszy odjazd.

W zakończonych w niedzielę Klubowych Mistrzostwach Świata Zenit zajął trzecie miejsce. Wygrał włoski zespół Cucine Lube Civitanova z Mateuszem Bieńkiem w składzie.

RadioZET.pl/PAP