Zamknij

To już potwierdzone. Jeden z najlepszych trenerów świata będzie pracował w Polsce

28.12.2021 15:36
Marcelo Mende
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Marcelo Mendez został nowym szkoleniowcem Asecco Resovii Rzeszów. Argentyńczyk zastąpił na ławce trenerskiej zwolnionego tego samego dnia ze skutkiem natychmiastowym Włocha Alberto Giulianiego. Mendez to trzykrotny zdobywca klubowego mistrzostwa świata oraz brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio z reprezentacją "Albicelestes".

Marcelo Mendez został nowym trenerem siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów. Argentyńczyk podpisał kontrakt do końca sezonu. Wcześniej rzeszowski klub poinformował o odejściu dotychczasowego szkoleniowca Włocha Alberto Giulianiego.

57-letni Mendez w tegorocznych igrzyskach w Tokio doprowadził reprezentację Argentyny do brązowego medalu. Wcześniej przez 11 lat pracował w brazylijskim klubie Sada Cruzeiro, z którym m.in. trzykrotnie zdobywał klubowe mistrzostwo świata. Wielokrotnie sięgał też po klubowe mistrzostwo Brazylii i Ameryki Południowej.

Oficjalnie: Alberto Giuliani zwolniony z Resovii. Zastąpił go Marcelo Mendez

Mendez zastąpił Giulianiego, który prowadził Resovię od sezonu 2020/2021. Do zakończenia współpracy miało dojść na drodze porozumienia stron.

"Dziękujemy trenerowi Giulianiemu za jego zaangażowanie i pracę na rzecz naszego klubu. Spędziliśmy razem sporo czasu i przeżyliśmy wspólnie wiele miłych chwil, które pozostaną w mojej pamięci" – powiedział cytowany w komunikacie prezes Asseco Resovii Piotr Maciąg.

Giuliani prowadził Resovię od sezonu 2020/2021. W pierwszym roku jego pracy siatkarze z Rzeszowa zajęli piąte miejsce w ekstraklasie, a po 12 kolejkach obecnych rozgrywek plasują się na siódmej pozycji w tabeli z dorobkiem pięciu zwycięstw i siedmiu porażek.

RadioZET.pl/PAP