Zamknij

ONICO Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Gdzie i kiedy obejrzeć mecz?

Maciej Walasek
01.05.2019 12:30
ONICO - ZAKSA
fot. PAP

ONICO - ZAKSA na żywo. Drugi mecz finałowy o mistrzostwo Polski w PlusLidze. Gdzie i o której oglądać mecz? Transmisja w TV i online w internecie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mecz ONICO Warszawa z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle będzie drugim meczem finałowym o mistrzostwo Polski w PlusLidze. W pierwszym spotkaniu górą byli siatkarze ZAKSY, którzy pokonali po tie-breaku ONICO. Niemniej jednak pojedynek stanął pod znakiem kontrowersji, gdy po zdobyciu ostatniego punktu przez zawodników z Warszawy, sędziowie cofnęli decyzję, tłumacząc, że Piotr Łukasik popełnił błąd podwójnego odbicia. Po kuriozalnej sytuacji, Polska Liga Siatkówki opublikowała oświadczenie, w którym nie zmieniła wyniku, ale ukarała arbitrów. Aczkolwiek to nie koniec sprawy, ponieważ władze stołecznego klubu zapowiedziały dalszy ciąg sprawy.

Zobacz także

PlusLiga: ONICO Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na żywo

Patrząc jedynie na sportową stronę meczu, to przez pierwsze dwa sety na parkiecie dominowała ekipa z Kędzierzyna-Koźla, wygrywając kolejno do 23 i 21. Później aktualni wicemistrzowie Polski przegrali trzecią partię do 20. Zamiast postawić kropkę nad i w czwartej części, po emocjonującej batalii i grze na przewagi, ONICO doprowadziło do tie-breaku wygrywając 29:27. W decydującym 5. secie ZAKSA po kontrowersyjnej sytuacji pokonała rywali 17:15.

W drugim meczu finałowym o mistrzostwo Polski ONICO będzie niesione dopingiem kibiców, którzy na Torwarze będą dopingować swoich zawodników. Sędzią głównym będzie Paweł Burkiewicz, a drugim arbitrem Maciej Kolendowski. Wcześniej odbędzie się drugie spotkanie w meczu o brązowy medal, gdzie Aluron Virtu Warta Zawiercie podejmie na własnym boisku Jastrzębski Węgiel. W tym pojedynku jest 1:0 dla jastrzębian. Rywalizacja w obu przypadkach toczy się do trzech zwycięstw.

ONICO Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle online. Gdzie i kiedy oglądać mecz?

Mecz ONICO - ZAKSA na żywo w środę, 1 maja o godzinie 20.30. Transmisja w TV na Polsacie Sport i online na ipla.tv.

RadioZET.pl/MW