ONICO Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Gdzie i kiedy obejrzeć mecz?

01.05.2019 12:30
ONICO - ZAKSA

ONICO - ZAKSA na żywo. Drugi mecz finałowy o mistrzostwo Polski w PlusLidze. Gdzie i o której oglądać mecz? Transmisja w TV i online w internecie.

Mecz ONICO Warszawa z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle będzie drugim meczem finałowym o mistrzostwo Polski w PlusLidze. W pierwszym spotkaniu górą byli siatkarze ZAKSY, którzy pokonali po tie-breaku ONICO. Niemniej jednak pojedynek stanął pod znakiem kontrowersji, gdy po zdobyciu ostatniego punktu przez zawodników z Warszawy, sędziowie cofnęli decyzję, tłumacząc, że Piotr Łukasik popełnił błąd podwójnego odbicia. Po kuriozalnej sytuacji, Polska Liga Siatkówki opublikowała oświadczenie, w którym nie zmieniła wyniku, ale ukarała arbitrów. Aczkolwiek to nie koniec sprawy, ponieważ władze stołecznego klubu zapowiedziały dalszy ciąg sprawy.

Patrząc jedynie na sportową stronę meczu, to przez pierwsze dwa sety na parkiecie dominowała ekipa z Kędzierzyna-Koźla, wygrywając kolejno do 23 i 21. Później aktualni wicemistrzowie Polski przegrali trzecią partię do 20. Zamiast postawić kropkę nad i w czwartej części, po emocjonującej batalii i grze na przewagi, ONICO doprowadziło do tie-breaku wygrywając 29:27. W decydującym 5. secie ZAKSA po kontrowersyjnej sytuacji pokonała rywali 17:15.

W drugim meczu finałowym o mistrzostwo Polski ONICO będzie niesione dopingiem kibiców, którzy na Torwarze będą dopingować swoich zawodników. Sędzią głównym będzie Paweł Burkiewicz, a drugim arbitrem Maciej Kolendowski. Wcześniej odbędzie się drugie spotkanie w meczu o brązowy medal, gdzie Aluron Virtu Warta Zawiercie podejmie na własnym boisku Jastrzębski Węgiel. W tym pojedynku jest 1:0 dla jastrzębian. Rywalizacja w obu przypadkach toczy się do trzech zwycięstw.

ONICO Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle online. Gdzie i kiedy oglądać mecz?

Mecz ONICO - ZAKSA na żywo w środę, 1 maja o godzinie 20.30. Transmisja w TV na Polsacie Sport i online na ipla.tv.