ONICO Warszawa chce zatrzymać Bartosza Kurka. Miliony dla siatkarza

Maciej Walasek
22.03.2019 19:08
Bartosz Kurek
fot. ONICO Warszawa/Facebook

ONICO Warszawa chce zrobić wszystko, żeby Bartosz Kurek został w ich zespole na przyszły rok. Wobec tego klub zaoferował siatkarzowi potężny kontrakt, na mocy którego mistrz świata z 2018 roku dostałby…2,5 mln złotych za sezon gry.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Bartosz Kurek trafił do ONICO Warszawa po wycofaniu się z PlusLigi Espadonu Szczecin. Mistrz świata z 2018 roku ma dokończyć sezon w zespole ze stolicy i rozglądać się za nowym klubem. W marcu co prawda włoskie media donosiły, że Kurek zostanie w ONICO, tak teraz pojawiły się pogłoski, że siatkarzem interesuje się japońska ekipa Toyoda Gosei. Jednak polski zespół jest zdeterminowany i chce, żeby zawodnik pozostał w ich szeregach.

W związku z tym ONICO Warszawa zamierza zatrzymać atakującego. „Super Express” informuje, że zespół może zaproponować Kurkowi olbrzymie pieniądze. Gazeta podaje, że warszawski klub chce zapłacić mistrzowi świata aż 2,5 mln złotych za sezon gry. Taka kwota byłaby zupełnym rekordem w PlusLidze.

- Jeśli ONICO oferuje podobne pieniądze jak Japończycy, to Kurek nie ma się nad czym zastanawiać. Dwa miliony złotych za sezon to kwota do wyobrażenia na polskim rynku, skoro prywatny sponsor stawia na budowę mocnego zespołu i może sobie pozwolić na taki wydatek – powiedział jeden z menedżerów, który chciał zachować anonimowość.

ONICO Warszawa chciałoby zatrzymać u siebie Bartosza Kurka na trzy kolejne lata.

RadioZET.pl/se.pl/MW