Zamknij

ONICO Warszawa zajęło oficjalne stanowisko po skandalu w finale PlusLigi

Krzysztof Sobczak
29.04.2019 15:14
Zaksa - Onico
fot. PAP

ONICO Warszawa w oficjalnym komunikacie domaga się zawieszenia do końca sezonu atakującego Zaksy Kędzierzyn-Koźle Łukasza Kaczmarka oraz zweryfikowania wyniku pierwszego meczu finałowego PlusLigi na swoją korzyść.

Zagłosuj

Czy Twoim zdaniem pierwszy mecz finałowy powinien zostać zweryfikowany na korzyśc ONICO?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Działania ONICO Warszawa mają związek z błędami sędziego Wojciecha Maroszka oraz karygodnym zachowaniem Kaczmarka.

Przy stanie 14:13 dla warszawian Piotr Łukasik, przyjmując piłkę, przepuścił ją przez palce. Mimo to Nikołaj Penczew zdołał wyprowadzić atak i zdobyć ostatni - jak się wydawało - punkt w tym spotkaniu. Arbiter początkowo odgwizdał koniec mecz, ale po protestach m.in. Kaczmarka, który w złości uderzył w stanowisko arbitra strącając tablet, zmienił swoją decyzję. Wskazał na podwójne odbicie przez Łukasika, a atakującego Zaksy ukarał czerwoną kartką. W tej sytuacji ONICO miało piłkę meczową przy stanie 15:14.

Ostatnie słowo należało jednak do kędzierzynian, którzy trzy kolejne akcje zakończyli na swoją korzyść. To dało im zwycięstwo w secie 17:15, a w całym spotkaniu 3:2.

ONICO składa protest - oświadczenie

W opublikowanym oświadczeniu ONICO Warszawa dokładnie opisało całe zdarzenie, wskazując przy tym na regulamin rozgrywek. Klub domaga się zweryfikowania wyniku na swoją korzyść oraz zawieszenia do końca sezonu Łukasza Kaczmarka.

Poniżej prezentujemy pełne stanowisko Onico Warszawa ws. pierwszego meczu finałowego PlusLigi. Władze mają niewiele czasu, by odnieść się do tych oczekiwań - drugi mecz zaplanowano na 1 maja.

Onico Warszawa 1
fot. Onico Warszawa
Onico Warszawa 2
fot. Onico Warszawa

RadioZET.pl/Onico Warszawa/KS