Co dalej z ONICO Warszawa? Gwiazdy klubu bliskie odejścia

09.10.2019 21:19
ONICO Warszawa
fot. ONICO Warszawa/Facebook

ONICO Warszawa nadal walczy o pozostanie w PlusLidze. Wicemistrz Polski przeżywa trudny okres z powodu braku sponsora tytularnego. Wciąż nie wiadomo czy klub wystartuje w zbliżającym się sezonie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

ONICO Warszawa w zeszłym roku dotarła do finału PlusLigi, zdobywając srebrny medal. Po zakończeniu sezonu okazało się, że sponsor tytularny jest na skraju upadłości. Ostatecznie kontrakt sponsorska nie został przedłużony, a warszawski klub pozostał na lodzie.

TABELA Pucharu Świata siatkarzy 2019. Na którym miejscu Polacy?

Mimo to wicemistrz kraju rozpoczął poszukiwania nowego sponsora. Na początku miał nim zostać Orlen, ale obie strony nie znalazły porozumienia. Później pojawiły się informacje o trwających negocjacjach z firmą specjalizującą się z wynajmowaniem mieszkań – Westminster. Jednak i tutaj starania zakończyły się fiaskiem. W programie „Prawda Siatki” Ireneusz Mazur uchylił rąbka tajemnicy zza kulis.

– Czekamy na więcej informacji, ale z tego, co dociera zza kulis, to siatkówka w Warszawie będzie. Nie będzie na takim poziomie, jak była do tej pory i prawdopodobnie bez większych gwiazd – powiedział ekspert Polsatu Sport.

ONICO Warszawa: Co z gwiazdami klubu?

Chociaż siatkówka w stolicy zostanie uratowana, klub najprawdopodobniej zostanie bez gwiazd. Najdrożsi zawodnicy mieli dostać zgodę na poszukiwanie nowych drużyn, mimo że jeszcze kilka dni temu wydawało się, że wszyscy pozostaną w ekipie.

- To jest jednak tak, jak z kontraktami zawodników, jak z wejściem partnerów. To są duże pieniądze, to są wielkie umowy. Tu były już znalezione podmioty, które jednak różniły się ze sobą w pewnych punktach. Nie udało się osiągnąć kompromisu i to jest zła wiadomość – tłumaczył Jerzy Mielewski.

W tym sezonie najważniejsze będzie to, aby Warszawa mogła przetrzymać tegoroczne zmagania. Wówczas zarząd klubu będzie miał więcej czasu na znalezienie sponsora. Niemniej jednak czas działa na niekorzyść wicemistrza Polski. Drużyna ze stolicy już 23 października powalczy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle o Superpuchar Polski, a trzy dni później rozpocznie zmagania w PlusLidze. Aczkolwiek nie wiadomo czy te mecze w ogóle się odbędą.

RadioZET.pl/polsatsport.pl