Zamknij

Znamy datę wyboru selekcjonerów siatkarskich reprezentacji Polski

26.12.2021 12:30

Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, zdradził, kiedy poznamy nazwiska selekcjonerów żeńskiej i męskiej reprezentacji kraju. Wiadomo już, że wbrew wcześniejszym doniesieniom nie nastąpi to w tym roku.

Znamy datę wyboru selekcjonerów siatkarskich reprezentacji Polski
fot. Krzysztof Radzki/East News

Vital Heynen i Jacek Nawrocki po nieudanym sezonie 2021 rozstali się z siatkarskimi reprezentacjami Polski. Belg, z którym nie przedłużono umowy z powodu niezrealizowania celu nadrzędnego, jakim był medal olimpijski w Tokio, cały czas szuka nowego wyzwania, natomiast były opiekun żeńskiej kadry objął stanowisko szkoleniowca Grupy Azoty Chemika Police.

Po wyborze nowego prezesa PZPS - Jacka Kasprzaka zastąpił Sebastian Świderski - federacja rozpisała konkursy na nowych selekcjonerów drużyn narodowych. Nowy szef nie ukrywał, że nie jest tak blisko związany z żeńską siatkówką, by móc rzetelnie ocenić kandydatów, dlatego misję wyłonienia finalistów powierzył byłej reprezentantce kraju Aleksandrze Jagieło. Ostatecznie o posadę ubiegają się: Stephane Antiga, Alessandro Chiappini, Stefano Lavarini i Daniele Santarelli.

Wybory trenerów siatkarski reprezentacji Polski

Federacja nie zdradziła nazwisk trenerów, którzy chcieliby prowadzić męską kadrę. Prawdopodobnie są to: Nikola Grbić, Marcelo Mendez, Lorenzo Bernardi i Plamen Konstantinow.

Mówiło się, że wybory nowych szkoleniowców odbędą się jeszcze w tym roku, jednak z nowych informacji wynika, że nastąpi to już w 2022 roku. Świderski zdradził nawet konkretną datę.

- Zarząd zbierze się 12 stycznia i wtedy zamierzamy dokonać wyboru - przyznał w rozmowie z "Super Expressem".

W przyszłym sezonie męska reprezentacja Polski na rosyjskich parkietach będzie walczyła o drugą z rzędu obronę tytułu mistrza świata. Panie w turnieju tej samej rangi będą rywalizowały w Polsce i w Holandii.

loader

RadioZET.pl/Super Express/WP Sportowe Fakty