Piotr Nowakowski nowym nabytkiem ONICO Warszawa

Marek Garus
16.05.2019 16:08
Piotr Nowakowski
fot. Twitter/ONICO Warszawa

Piotr Nowakowski, dwukrotny zdobywca mistrzostwa świata i dotychczasowy środkowy Trefla Gdańsk, podpisał kontrakt z ONICO Warszawa. Siatkarz reprezentacji Polski będzie występował w barwach stołecznego klubu przez najbliższe dwa lata.

-  Piotra Nowakowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. To wybitny siatkarz, filar reprezentacji Polski, jeden z najlepszych środkowych świata. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że taki zawodnik wzmacnia ONICO i głęboko wierzymy, że pomoże nam w odniesieniu kolejnych sukcesów - nie tylko na parkietach PlusLigi, ale i Ligi Mistrzów, gdzie jego doświadczenie będzie dla nas bezcenne – powiedział po podpisaniu kontraktu prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

Na temat nowej umowy z tegorocznymi wicemistrzami PlusLigi wypowiedział się również sam siatkarz:

- ONICO to bardzo ciekawy projekt. Miniony sezon pokazał, że klub walczy o najwyższe cele. Mam nadzieję, że w przyszłych rozgrywkach pomogę drużynie zaistnieć także w Europie. Możliwość gry w Lidze Mistrzów była dodatkową zachętą do podpisania kontraktu, ale była nią także lokalizacja. Warszawa leży blisko mojego rodzinnego miasta, Żyrardowa, dzięki czemu mogę się tutaj czuć jak w domu. Mam nadzieję, że nowe otoczenie pozwoli mi wykrzesać z siebie nową energię – skomentował powrót do Warszawy 31-latek.

Zobacz także

Piotr Nowakowski w ONICO Warszawa: Sukcesy Polaka

Piotr Nowakowski rozpoczął swoją przygodę z dorosłą siatkówką PlusLigi w barwach AZS Częstochowa. Tam spędził pięć sezonów, zdobywając Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju, po czym przeniósł się do Asseco Resovii. W Rzeszowie występował przez sześć lat, trzykrotnie zdobywając mistrzostwo Polski i docierając do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Od 2017 roku występował we wspomnianym już Treflu Gdańsk, z którym wywalczył Puchar Polski. Na plusligowych boiskach Polak rozegrał już powyżej 330 meczów i zdobył ponad 2800 punktów.

W reprezentacji Polski Nowakowski zadebiutował w 2008 roku pod wodzą szkoleniowca Raula Lozano. Rok później wywalczył z kadrą Mistrzostwo Europy, w 2012 roku wygrał Ligę Światową, a w latach 2014 i 2018 zdobył z drużyną dwa Mistrzostwa Świata. Jeśli chodzi o nagrody indywidualne, 31-letni środkowy został wybrany najlepszym blokującym PlusLigi w 2011 roku, najlepszym blokującym Ligi Mistrzów w 2015 roku oraz najlepszym środkowym ostatniego Mundialu. Za swoje osiągnięcia został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz także

RadioZET.pl/ONICO/polsatsport.pl/MG