Kolejna gwiazda przechodzi do ONICO Warszawa

Maciej Walasek
09.12.2018 18:07
PGE Skra Bełchatów
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Nikołaj Penczew poszedł w ślady Bartosza Kurka i po rozwiązaniu kontraktu ze Stocznią Szczecin przeniósł się do ONICO Warszawa. Bułgarski przyjmujący związał się z zespołem do końca sezonu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Kiedy wydawało się, że Stocznia Szczecin będzie rządzić i dzielić w polskiej lidze siatkówki, problemy finansowe klubu spowodowały, że drużynę zaczęli opuszczać poszczególni zawodnicy w tym m.in. Bartosz Kurek. MVP ostatnich mistrzostw świata związał się z ONICO Warszawa, z którą podpisał umowę do końca sezonu 2018/19. W ślad za nim poszedł bułgarski przyjmujący, Nikołaj Penczew.

W poprzednim sezonie Penczew razem z PGE Skrą Bełchatów wywalczył mistrzostwo Polski. 26-latek trafił na boiska PlusLigi sześć lat temu, przechodząc z włoskiej Piacenzy. Najpierw związał się z Effectorem Kielce, a w kolejnym sezonie reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów. Po ubiegłym roku przeniósł się do Stoczni Szczecin.

- Mimo młodego wieku Niko Penczew to zawodnik bardzo doświadczony na plusligowych, ale i europejskich parkietach. Cieszymy się, że tacy siatkarze chcą grać dla ONICO Warszawa i widzą w tym projekcie ogromny potencjał. Jesteśmy głęboko przekonani, że reprezentant Bułgarii wzmocni konkurencję na pozycji przyjmującego, wierzymy w jego profesjonalizm i doświadczenie – powiedział Piotr Gacek, prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa.

RadioZET.pl/onicowarszawa.pl/MW