Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejna gwiazda przechodzi do ONICO Warszawa

09.12.2018 18:07
sport

Nikołaj Penczew poszedł w ślady Bartosza Kurka i po rozwiązaniu kontraktu ze Stocznią Szczecin przeniósł się do ONICO Warszawa. Bułgarski przyjmujący związał się z zespołem do końca sezonu.

PGE Skra Bełchatów fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Kiedy wydawało się, że Stocznia Szczecin będzie rządzić i dzielić w polskiej lidze siatkówki, problemy finansowe klubu spowodowały, że drużynę zaczęli opuszczać poszczególni zawodnicy w tym m.in. Bartosz Kurek. MVP ostatnich mistrzostw świata związał się z ONICO Warszawa, z którą podpisał umowę do końca sezonu 2018/19. W ślad za nim poszedł bułgarski przyjmujący, Nikołaj Penczew.

W poprzednim sezonie Penczew razem z PGE Skrą Bełchatów wywalczył mistrzostwo Polski. 26-latek trafił na boiska PlusLigi sześć lat temu, przechodząc z włoskiej Piacenzy. Najpierw związał się z Effectorem Kielce, a w kolejnym sezonie reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów. Po ubiegłym roku przeniósł się do Stoczni Szczecin.

- Mimo młodego wieku Niko Penczew to zawodnik bardzo doświadczony na plusligowych, ale i europejskich parkietach. Cieszymy się, że tacy siatkarze chcą grać dla ONICO Warszawa i widzą w tym projekcie ogromny potencjał. Jesteśmy głęboko przekonani, że reprezentant Bułgarii wzmocni konkurencję na pozycji przyjmującego, wierzymy w jego profesjonalizm i doświadczenie – powiedział Piotr Gacek, prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa.

RadioZET.pl/onicowarszawa.pl/MW

Oceń