Zamknij

Nikola Grbić trenerem Sir Safety Perugia. Zastąpił Vitala Heynena

18.05.2021 17:10
Nikola Grbić
fot. ANDRZEJ BANAS/Polska Press/East News

Nikola Grbić został nowym trenerem włoskiego Sir Safety Perugia. Dzień wcześniej Serb rozwiązał kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Nikola Grbić pracował w Perugii w sezonie 2014-2015, skąd przeniósł się do reprezentacji narodowej. Zdobył z nią złoty (2016) i srebrny (2015) medal Ligi Światowej. Dołożył to tego brąz mistrzostw Europy (2017). W 2019 roku trafił do ZAKSY. Z nią sięgnął po dwa Superpuchary Polski, Puchar Polski, srebrny medal mistrzostw Polski i - co najważniejsze - Ligę Mistrzów.

Dlaczego Nikola Grbić odszedł z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle?

Mimo wielu sukcesów Grbić zdecydował się odejść z ZAKSY. Swoją decyzję tłumaczył sprawami osobistymi.

- ZAKSA jako klub i Sebastian Świderski jako prezes zrobili wszystko, co było w ich mocy, żebym został tutaj i to jeden z powodów, dlaczego to była tak ciężka decyzja. Nigdy nie miałem i prawdopodobnie nie będę miał lepszego doświadczenia jako trener od tego, które miałem w ZAKSIE. Warunki są perfekcyjne, znalazłem „chemię” ze sztabem i zawodnikami - mieliśmy zaufanie do siebie. Zostawianie tego było naprawdę trudne. Ale jeśli mam cofnąć się do słów, dlaczego tak się stało - powiem, że to z przyczyn osobistych, rodzinnych. Wyjaśniłem te powody prezesowi - zawsze byliśmy ze sobą szczerzy - dlatego również tym razem postawiłem na to. Muszę przyznać, że spotkałem się z dużym zrozumieniem, nie tego, że chcę odejść, ale całej sytuacji - wyznał serbski trener.

Już dzień później podpisał kontrakt z Sir Safety Perugia. Poprzednim trenerem włoskiego klubu był Vital Heynen, aktualny szkoleniowiec reprezentacji Polski.