Zamknij

Słoweńcy modlą się, aby Nikola Grbić został trenerem Polaków

04.10.2021 13:17
Nikola Grbić
fot. ANDRZEJ BANAS/Polska Press/East News

Słowenia drży przed wyborami selekcjonera dla reprezentacji Polski. Tamtejsze media nawołują, aby Nikola Grbić objął biało-czerwonych, a nie Alberto Giuliani. - Małej Słowenii trudno będzie przeciwstawić się takiemu supermocarstwu - czytamy na łamach zurnal24.si.

Nikola Grbić jest jednym z kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Serbski szkoleniowiec został zatrudniony przez Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle w 2019 roku i w ostatnim sezonie triumfował z drużyną w Lidze Mistrzów. W nowych rozgrywkach 48-latek objął Sir Safety Perugię, ale dalej jest łączony z biało-czerwonymi.

Nowy prezes PZPS Sebastian Świderski nie ukrywa, że rozważa kandydaturę Grbicia. Poza nim w roli faworyta na następcę Vitala Heynena wymienia się Alberto Giulaniego. Jednak wybór tego drugiego nie byłby po drodze Słowenii. Tamtejsze media obawiają się "powtórki z rozrywki". Przypomnijmy, że kiedy Andrea Giani sięgnął ze Słoweńcami po tytuł wicemistrzów Europy w 2015 roku. Następnie skusiła go niemiecka kadra, z którą związał się dwa lata później.

Nikola Grbić trenerem Polaków? Słoweńskie media błagają o takie rozwiązanie

- Kto nie pamięta, jak niezwykle silna reprezentacja Niemiec zwabiła do siebie wybitnego włoskiego eksperta Andreę Gianniego po pierwszym historycznym srebrnym medalu naszych siatkarzy, a teraz słoweńscy kibice siatkówki obawiają się, że coś takiego może powtórzyć się z obecnym selekcjonerem Alberto Giulianim - czytamy w serwisie zurnal24.si.

- Może się zdarzyć, że Grbić, który wygrał Ligę Mistrzów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle przejmie stanowisko po Vitalu Heynenie i uratuje nam walkę z Polakami o Giulianiego. (...) Małej Słowenii trudno bowiem będzie przeciwstawić się takiemu supermocarstwu jakim jest Polska - czytamy dalej.

Słowenia żyje szukaniem nowego selekcjonera dla polskich siatkarzy. Na tę chwilę nie rozpoczęto konkursu na trenera biało-czerwonych, a sam Grbić nie ujawnił, czy prezes Perugii zgodziłby się, aby ten godził funkcję trenera klubowego z reprezentacją.

RadioZET.pl