Zamknij

Nikola Grbic odchodzi z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Powodem "sprawy rodzinne"

17.05.2021 20:25
Nikola Grbic
fot. Maksim Bogodvid/SPUTNIK Russia/East News

Nikola Grbić poinformował w poniedziałek ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, że chce rozwiązać kontrakt z klubem, mimo że jeszcze niedawno podpisał nową umowę. Trener obecnych mistrzów Europy zdecydował się na powrót do Włoch (prawdopodobnie Perugii) z powodów osobistych.

  • Nikola Grbić nie jest już trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
  • Serbski szkoleniowiec kędzierzynian rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron z powodów osobistych
  • Wszystko wskazuje na to, że 47-latek powróci do Włoch, gdzie obejmie Perugię

Nikola Grbić z wielkim powodzeniem prowadził ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle w ostatnich dwóch sezonach. Serbski szkoleniowiec zdobył z kędzierzynianami Puchar Polski, dwa Superpuchary kraju, wicemistrzostwo Polski, ale przede wszystkim złoto Ligi Mistrzów, zapisując się w historii polskiej siatkówki.

W grudniu 2020 roku Grbić zdecydował się przedłużyć kontrakt z ZAKSĄ o dwa kolejne sezony, jednak z powodów osobistych zwrócił się kilka dni temu o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Ma to związek z problemami rodzinnymi Serba.

Nikola Grbić odchodzi z ZAKSY. Powodem "sprawy rodzinne"

- Nie jest to dla nas łatwa sytuacja, ale również dla Nikoli to była ciężka decyzja. W tym przypadku nie miały znaczenia kwestie finansowe czy ustalone warunki, a sprawy rodzinne i to jest powód, dla którego mam dużo zrozumienia - powiedział prezes ZAKSY, Sebastian Świderski, cytowany przez oficjalną stronę polskiego klubu.

Grbić potwierdził, że chociaż "Koziołki" bardzo zabiegały o jego pozostanie w klubie, nie był w stanie podjąć innej decyzji.

– ZAKSA jako klub i Sebastian Świderski jako prezes zrobili wszystko, co było w ich mocy, żebym został tutaj i to jeden z powodów dlaczego to była tak ciężka decyzja. Nigdy nie miałem i prawdopodobnie nie będę miał lepszego doświadczenia jako trener, od tego które miałem w ZAKSIE. Warunki są perfekcyjne, znalazłem „chemię” ze sztabem i zawodnikami – mieliśmy zaufanie do siebie. Zostawianie tego było naprawdę trudne. Ale jeśli mam cofnąć się do słów, dlaczego tak się stało – powiem, że to z przyczyn osobistych, rodzinnych. Wyjaśniłem te powody prezesowi - zawsze byliśmy ze sobą szczerzy - dlatego również tym razem postawiłem na to. Muszę przyznać, że spotkałem się z dużym zrozumieniem, nie tego, że chcę odejść, ale całej sytuacji - wyznał serbski trener.

Nikola Grbić zostanie trenerem Sir Sicoma Monini Perugia

Jeszcze w poniedziałek rano głos w sprawie powrotu Nikoli Grbicia do Włoch zabrał prezes Sir Sicoma Monini Perugia, Gino Sirci:

- Nikola Grbić jest świetnym, mądrym trenerem, który pracował już w naszym klubie i spisał się wtedy bardzo dobrze. Obiecałem sobie wtedy, że powróci, ponieważ bardzo go lubiłem. Tak się dzieje teraz, a powraca jako mistrz Europy - powiedział Sirci dla portalu ivolleymagazine.it.

Na razie nie ma potwierdzenia ze strony Perugii odnośnie zakontraktowania 47-letniego Serba.

RadioZET.pl/zaksa.pl