Zamknij

Nikola Grbić nie wytrzymał i pokazał środkowy palec. Wszystko przez jedno pytanie

Maciej Walasek
06.07.2022 10:07
Nikola Grbić
fot. SYLWIA DABROWA/Polska Press/East News

Nikola Grbić nie wytrzymał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", kiedy otrzymał pytanie o najnowsze decyzje Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB). "Mam tego dość" - grzmiał selekcjoner reprezentacji Polski, który najpierw pokazał środkowy palec.

Nikola Grbić rzadko kiedy okazuje emocje. W ostatnim czasie zdarzyło mu się to raz, kiedy razem z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zwyciężył w Lidze Mistrzów. Jednak jest taki temat, który rozpala go do czerwoności. Chodzi o decyzję Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), która została podjęta pod koniec czerwca.

Władze w specjalnym komunikacie do krajowych federacji i selekcjonerów poinformowały o wprowadzeniu dodatkowych wywiadów z trenerami obu zespołów, które będą mieć miejsce pomiędzy drugim a trzecim setem w czasie finałów Ligi Narodów. Żywiołowo na zmianę zareagował Grbić, który po usłyszeniu pytania pokazał środkowy palec, który był wymownym gestem, co sądzi na ten temat.

Nikola Grbić pokazał środkowy palec. Ostra reakcja na decyzję FIVB

"Między setami mam pięć minut na rozmowę z zawodnikami. Weźmy ten mecz z Iranem. Było 1:1 w setach, mieliśmy problemy. To czas, by pewne rzeczy przeanalizować i poprawić, a teraz będą prosić mnie na wywiad do telewizji. I co ja mam powiedzieć?! To nie ma żadnego związku z siatkówką, naszym sportem. Robimy to, bo tak robi UEFA, bo takie rozmowy są w NBA, więc ktoś stwierdził, że dorzuci sobie do tego jeszcze jeden sport. Mam tego dość! Mam dość tego, że musimy się wiecznie do czegoś adaptować!" - mówił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

"Rozmawiałem z innymi szkoleniowcami: Roberto Piazzą, prowadzącym Holandię, i trenerem Włochów Ferdinando de Giorgim. Zgadzają się ze mną w kwestii tych meczowych wywiadów" - dodał.

Polscy siatkarze są niemal pewni awansu do finałów Ligi Narodów, które odbędą się we włoskiej Bolognii. Wciąż jednak nie wiadomo, z kim spotkają się biało-czerwoni w ćwierćfinale. O tym zdecyduje układ tabeli po ostatnim meczu fazy zasadniczej.

RadioZET.pl