Nieprawdopodobny powrót Polek. Zażarty bój i cenne zwycięstwo z Tajlandią

16.06.2022 07:10

Polskie siatkarki w drugim turnieju Ligi Narodów pokonała Tajlandię 3:2 (22:25, 27:29, 25:16, 25:16, 15:13). Biało-czerwone mimo przegrywania 0:2 zdołały odwrócić losy meczu i wyszarpać zwycięstwo po tie-breaku.

Joanna Wołosz

Reprezentantki Polski od samego początku grały czujnie w obronie, ale ich rywalki nie pozostawały dłużne. Nagle Tajki nabrały potężnego wiatru w żagle, zdobywając serią aż osiem punktów. Budując taką przewagę ekipa z Azji spokojnie doprowadziła pierwszego seta do końca. Przy okazji biało-czerwone popełniały błąd za błędem, mając sporo kłopotów w przyjęciu.

W drugiej partii Polki dalej nie potrafiły podwyższyć skuteczności, ale tym razem nie pozwoliły przeciwniczkom na ucieczkę i starały się utrzymywać wynik bliski remisu. Ostatecznie w grze na przewagi górą była reprezentacja Tajlandii, która była o krok od zwycięstwa.

Z piekła do nieba - Polki odmieniły losy meczu w Lidze Narodów

Kiedy Polki znalazły się nad przepaścią i były bliskie porażki, nagle ich gra przeszła niesamowitą metamorfozę. Przy prowadzeniu 10:8 podopieczne Stefano Lavariniego zdominowały plac gry, prowadząc w pewnym momencie 21:13. Warto zaznaczyć, że w trzecim secie kontuzji stawu skokowego nabawiła się liderka drużyny - Kokram Pimpichaya.

Biało-czerwone zaczęły się nakręcać i w czwartej części spotkania kontynuowały świetną grę. Znów udało im się zdobyć cenną przewagę i doprowadzić do tie-breaka. Mimo dalszego narzucenia stylu gry przez Polki Tajki trzymały się niezwykle blisko, zwłaszcza pod koniec meczu. Finalnie dzięki znakomitym serwisom Zuzanny Góreckiej, która na koniec zmieniła Kamilę Witkowską, polskie siatkarki zwyciężyły 3:2.

Polska – Tajlandia 3:2 (22:25, 27:29 25:16, 25:16, 15:13).