Zamknij

Niemal wszyscy się wycofali. Świderski jedynym kandydatem na prezesa PZPS

27.09.2021 16:40
Sebastian Świderski
fot. PAP/EPA

Sebastian Świderski pozostał jedynym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z walki o fotel rezygnowali w poniedziałek kolejni działacze, w tym Ryszard Czarnecki czy Jacek Kasprzyk.

Świderski jako jedyny pozostający na liście kandydat niebawem powinien zostać oficjalnie ogłoszony nowym prezesem PZPS. Jego kadencja trwać będzie do 2025 roku.

Sebastian Świderski zostanie nowym prezesem PZPS

Przypomnijmy, że początkowo do walki o fotel sternika polskiej siatkówki stanęli nie tylko Czarnecki i Kasprzyk, ale też Andrzej Lemek, działający w obecnym zarządzie Tomasz Paluch, prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki i były reprezentant kraju Witold Roman.

Informację o tym, że Świderski zostanie nowym prezesem, potwierdził odchodzący ze stanowiska Kasprzyk. - Wiedząc, że Sebastian Świderski zostanie nowym prezesem PZPS, ustępuję ze spokojem. Najważniejsze jest to, żeby o siatkówce decydowali ludzie siatkówki, a nie spoza niej - mówił.

Kasprzyk był prezesem PZPS od 2016 roku. Wcześniej funkcję sprawowali m.in. Paweł Papke (2015-2016), Mirosław Przedpełski (2004-2015) czy Janusz Biesiada (2001-2004).