Zamknij

Nie żyje zasłużony polski trener siatkówki. Zmarł w wieku 63 lat

Maciej Walasek
18.05.2022 14:19
Andrzej Brzezinka nie żyje
fot. Shutterstock

Andrzej Brzezinka nie żyje. Informację o jego śmierci potwierdził Polski Związek Piłki Siatkowej. Był związany z siatkówką na Śląsku, która wiele mu zawdzięcza. Zmarł w wieku 63 lat.

Andrzej Brzezinka zmarł w ubiegłym tygodniu 14 maja. Przez wiele lat związany był z Radlinem i Wodzisławiem Śląskim. Był wychowawcą wielu talentów. Prowadził też klub MKS Zorza Wodzisław, który po jego śmierci opublikował specjalny post w mediach społecznościowych.

"Człowiek - ikona siatkarskiego Górnika Radlin, twórca siatkówki żeńskiej w MKS Wodzisław Śląski i MKS ZORZA Wodzisław Śląski, trener kadr wojewódzkich Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, wychowawca wielu pokoleń siatkarek i siatkarzy. Wspaniały człowiek, zawodnik, kolega z drużyny…. Andrzeju, w Twojej osobie żegnamy prawdziwego Mentora, Trenera, Wychowawcę i Przyjaciela… Nic nie jest w stanie wypełnić pustki, która została w naszych sercach po Twoim odejściu…" - czytamy.

Andrzej Brzezinka nie żyje

Pogrzeb Andrzeja Brzezinki odbędzie się w czwartek 19 maja o 8:45 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku-Niedobczycach, przy ul. Wołodyjowskiego 5.

RadioZET.pl/pzps.pl