Nie żyje były reprezentant Polski w siatkówce. Trzykrotnie zdobywał medale mistrzostw kraju

06.11.2019 17:54
Zbigniew Jarosz nie żyje
fot. Shutterstock

Zbigniew Jarosz nie żyje. Były reprezentant Polski w siatkówce i trzykrotny medalista mistrzostw Polski z Gwardią Wrocław zmarł w wieku 85 lat. Był ojcem Macieja i dziadkiem Jakuba - innych utytułowanych polskich siatkarzy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zbigniew Jarosz był związany AZS oraz Gwardią Wrocław. Z drugim z tych klubów zdobył trzy medale mistrzostw Polski - w 1964 roku srebrny, zaś w 1965 i 1966 po brązowym. W reprezentacji Polski rozegrał pięć spotkań.

Nie żyje Zbigniew Jarosz, były reprezentant Polski w siatkówce

Zbigniew Jarosz był ojcem i dziadkiem dwójki innych utytułowanych polskich siatkarzy. Maciej, również grający między innymi w Gwardii, zdobył z tym klubem trzy mistrzostwa Polski (1980-1982), a z kadrą wywalczył trzy srebrne medale mistrzostw Europy (1977, 1979, 1981) oraz uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Moskwie w 1980 roku.

Nieco bardziej znany młodym polskim kibicom wnuk Zbigniewa, Jakub Jarosz, jest mistrzem Europy z 2009 roku oraz triumfatorem Ligi Światowej z 2012. W tym samym roku reprezentował biało-czerwonych na IO w Londynie. Obecnie gra w GKS-ie Katowice.

Co ciekawe, Zbigniew Jarosz był także wielkim pasjonatem sportów motorowych. Przez wiele lat pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Motorowego, a także był prezesem Automobilklubu Dolnośląskiego oraz komandorem Rajdu Polski.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl