Turniej w Montreux: Drugie zwycięstwo Polek. W piątek hit z Rosją

06.09.2018 22:50

Polskie siatkarki odniosły drugie zwycięstwo w turnieju w Montreux. Biało-czerwone pokonały Kamerun 3:0 (25:19, 25:22, 25:22) i awansowały na 1. miejsce w grupie. Mimo tego podopieczne Jacka Nawrockiego nie mogą być jeszcze pewne udziału w półfinale.

Polska - Kamerun fot. Montreux Masters

Wszystko rozstrzygnie się w piątek. O godz. 18:45 Polki zagrają z Rosją i jeśli wygrają co najmniej dwa sety, zapewnią sobie pozostanie w rozgrywkach. Porażka 0:3 lub 1:3 najprawdopodobniej będzie oznaczała powrót do domu, bo trudno przypuszczać, by Brazylia uległa Kamerunowi.

Montreux 2018: Polska - Kamerun 3:0

Starcie z ekipą z Afryki miało być "lekkie, łatwe i przyjemne". Trener dał odpocząć najlepszej swojej zawodniczce Malwinie Smarzek oraz Zuzannie Efimienko, a w ich miejsce wprowadził Klaudię Alagierską i Martynę Łukasik. Kamerunki grały "radosną" siatkówkę, ale potrafiły napsuć nieco krwi biało-czerwonym.

Problemy pojawiły się przede wszystkim w drugiej partii, w której rywalki prowadziły już 21:17. Polki w tym fragmencie prezentowały się słabo - źle przyjmowały, za często plasowały i nie raziły skutecznością w ataku. Pozytywny rezultat przyniosło dopiero wprowadzenie Magdy Damaske i Justyny Łysiak na libero. Pierwsza popracowała w ofensywie, druga w defensywie i obie przyczyniły się do odwrócenia losów tego seta.

W trzeciej odsłonie takich kłopotów już nie było. Biało-czerwone wygrały do 22 i cały mecz 3:0.

Po dwóch meczach Polki są niepokonane. Mają 5 punktów - o jeden więcej od Brazylii i o dwa od Rosji.

Polska - Kamerun 3:0 (25:19, 25:22, 25:22)