Zamknij

Po ślubie przyszła pora na zmianę klubu. Monika Bociek zagra w MKS-ie Kalisz

10.06.2020 17:39
Monika Bociek
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Monika Gałkowska, znana z gry w reprezentacji Polski siatkarek pod nazwiskiem Bociek, zmieniła klub. 24-letnia atakująca biało-czerwonych przeszła z ŁKS-u Commercecon Łódź do MKS-u Kalisz.

Reprezentantka Polski Monika Gałkowska (znana bardziej pod nazwiskiem Bociek), została nową siatkarką Energi MKS Kalisz - poinformował w środę klub z Wielkopolski. Zawodniczka w ostatnich dwóch latach grała w ŁKS Commercecon Łódź.

24-letnia atakująca, uczestniczka mistrzostw Europy w 2017 roku, w barwach łódzkiego klubu sięgnęła po złoty i brązowy medal mistrzostw Polski. Wcześniej występowała w Muszyniance Muszyna oraz DPD Legionovii Legionowo. Niespełna dwa tygodnie temu wyszła za mąż i od nowego sezonu występować będzie pod nazwiskiem Gałkowska.

Zobacz także

Monika Bociek w MKS-ie Kalisz. Świeżo upieczona pani Gałkowska zmieniła klub

Pozyskanie reprezentantki kraju to jak dotąd, najbardziej znaczący transfer kaliskiej drużyny, która ostatni sezon zakończyła na dziewiątym miejscu. Wcześniej z wielkopolskim klubem związały się trzy młode siatkarki, które dotychczas grały w drużynach młodzieżowych - Julia Mazur, Zofia Szczotkiewicz (SMS Szczyrk) oraz Marta Budnik z zespołu rezerw.

Kontrakty z Energą MKS przedłużyły Weronika Centka, Zuzanna Szperlak oraz Justyna Łysiak. Drużynę opuściły natomiast wszystkie zagraniczne zawodniczki: Hilary Reynolds (USA) oraz Serbki Adela Helic, Jovana Vesovic i Ljubica Kecman.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu