De Giorgi ogłosił kadrę na ME siatkarzy

Dominik Gołdyn
15.08.2017 16:09
De Giorgi ogłosił kadrę na ME siatkarzy
fot. PAP

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Ferdinando De Giorgi powołał 14-osobowy skład na mistrzostwa Europy, których gospodarzami będą w dniach 24 sierpnia - 3 września biało-czerwoni. Na liście znalazł się jeden mistrz świata do lat 21 Jakub Kochanowski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

De Giorgi zrezygnował za to z usług dwóch innych złotych medalistów z Czech - Bartosza Kwolka i Tomasza Fornala.

Skład kadry ogłosił we wtorek Polski Związek Piłki Siatkowej. Wszyscy zawodnicy powołani przez włoskiego szkoleniowca wzięli udział w zwycięskim dla biało-czerwonych Memoriale Wagnera, który zakończył się w niedzielę.

Zobacz także

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 24 sierpnia meczem Polska - Serbia na PGE Narodowym w Warszawie. Spotkanie o trzecie miejsca oraz finał zaplanowano na 3 września w Krakowie. Mecze będą się odbywały jeszcze także w Szczecinie, Gdańsku i Katowicach. Oprócz Serbii, rywalami Polaków w grupie A będą Finlandia i Estonia.

Kadra siatkarzy na mistrzostwa Europy 2017:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Olympiakos Pireus/Grecja), Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów);

Atakujący: Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin), Dawid Konarski (Ziraat Bankasi Ankara/Turcja);

Środkowi: Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia Rzeszów), Mateusz Bieniek, Łukasz Wiśniewski (obaj ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Jakub Kochanowski (AZS Olsztyn);

Przyjmujący: Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi Ankara/Turcja), Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów), Michał Kubiak (Panasonic Panthers/Japonia), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle);

Libero: Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

RadioZET.pl/PAP/DG