Polki odpadły z mistrzostw Europy, ćwierćfinał dla Turczynek

Andreas Nicolaides
27.09.2017 18:28

Polskie siatkarki przegrały w Baku z Turczynkami 1:3 (22:25, 25:27, 25:18, 23:25) w meczu rundy play off mistrzostw Europy siatkarek i odpadły z turnieju. Ich środowe rywalki awansowały do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z Rosjankami.

Polki przegrały pierwszego seta do 22. W drugim szybko dały odskoczyć rywalkom i pewnym momencie przegrywały już 7:14. Potem odrobiły jednak straty. Było 20:20, a następnie biało-czerwone miały piłkę setową. Nie wykorzystały jednak szansy. Przegrały 25:27.

Trzeci set to lepsza gra naszych reprezentantek od samego początku. Efekt? Set wygrany do 18! W czwartym biało-czerwone także radziły sobie nieźle. W pewnym momencie prowadziły czterema punktami, lecz ostatecznie przegrały 23:25 i odpadły z turnieju.