PGE Skra Bełchatów upamiętni Miguela Falascę. Numer „10” zastrzeżony

Maciej Walasek
25.06.2019 21:40
Miguel Angel Falasca
fot. PGE Skra Bełchatów/Facebook

PGE Skra Bełchatów zastrzegła numer „10”, w którym grał Miguel Angel Falasca. Hiszpański rozgrywający zmarł na zawał serca w wieku 46 lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Miguel Falasca w latach 2008-2012 był siatkarzem PGE Skry Bełchatów, w którym odgrywał dużą rolę. W barwach drużyny jako zawodnik trzykrotnie sięgał po mistrzostwo i Puchar Polski. W 2013 roku zadebiutował w roli trenera bełchatowian i już w pierwszym roku wywalczył z drużyną mistrzostwo Polski. Poza tym doprowadził Skrę do Superpucharu (2014 rok) i Pucharu Polski (2016), a także w 2015 roku wywalczył czwarte miejsce w Lidze Mistrzów.

Zobacz także

Miguel Falasca nie żyje: Hiszpan zmarł na zawał serca

W sobotę, 22 czerwca siatkarski świat obiegła wstrząsająca wiadomość. Miguel Angel Falasca zmarł na zawał serca w wieku 46 lat. Według informacji hiszpańskich i włoskich dziennikarzy, Falasca zmarł w pokoju hotelowym w Italii, mimo pomocy służb medycznych. Hiszpan przebywał na przyjęciu weselnym członka swego sztabu szkoleniowego zespołu Saugella Monza.

W związku z tym, aby uczcić pamięć rozgrywającego, prezes PGE Skry Bełchatów, Konrad Piechocki podjął decyzję o zastrzeżeniu numeru „10” na sezon 2019/20. Wobec tego przez rok żaden z siatkarzy nie będzie mógł grać z tym numerem na koszulce.

RadioZET.pl/polsatsport.pl, Twitter/MW