Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PGE Skra Bełchatów upamiętni Miguela Falascę. Numer „10” zastrzeżony

25.06.2019 21:40
sport

PGE Skra Bełchatów zastrzegła numer „10”, w którym grał Miguel Angel Falasca. Hiszpański rozgrywający zmarł na zawał serca w wieku 46 lat.

Miguel Angel Falasca fot. PGE Skra Bełchatów/Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Miguel Falasca w latach 2008-2012 był siatkarzem PGE Skry Bełchatów, w którym odgrywał dużą rolę. W barwach drużyny jako zawodnik trzykrotnie sięgał po mistrzostwo i Puchar Polski. W 2013 roku zadebiutował w roli trenera bełchatowian i już w pierwszym roku wywalczył z drużyną mistrzostwo Polski. Poza tym doprowadził Skrę do Superpucharu (2014 rok) i Pucharu Polski (2016), a także w 2015 roku wywalczył czwarte miejsce w Lidze Mistrzów.

Miguel Falasca nie żyje: Hiszpan zmarł na zawał serca

W sobotę, 22 czerwca siatkarski świat obiegła wstrząsająca wiadomość. Miguel Angel Falasca zmarł na zawał serca w wieku 46 lat. Według informacji hiszpańskich i włoskich dziennikarzy, Falasca zmarł w pokoju hotelowym w Italii, mimo pomocy służb medycznych. Hiszpan przebywał na przyjęciu weselnym członka swego sztabu szkoleniowego zespołu Saugella Monza.

W związku z tym, aby uczcić pamięć rozgrywającego, prezes PGE Skry Bełchatów, Konrad Piechocki podjął decyzję o zastrzeżeniu numeru „10” na sezon 2019/20. Wobec tego przez rok żaden z siatkarzy nie będzie mógł grać z tym numerem na koszulce.

RadioZET.pl/polsatsport.pl, Twitter/MW

Oceń