Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Michał Winiarski członkiem sztabu szkoleniowego Skry Bełchatów

22.06.2017 17:00
sport

Siatkarski mistrz świata Michał Winiarski został asystentem pierwszego trenera PGE Skry Bełchatów Włocha Roberto Piazzy – poinformował w czwartek klub wicemistrzów Polski. Były kapitan reprezentacji kraju w minionym sezonie zakończył karierę.

Michał Winiarski fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"To właśnie w barwach PGE Skry Michał zakończył sportową karierę i tutaj rozpocznie nowy etap swojej siatkarskiej przygody. W przyszłym sezonie ligowym zadebiutuje w roli asystenta trenera bełchatowskiej drużyny" – podkreślił klub w komunikacie.

Dodano, że nie bez znaczenia był fakt, iż Winiarski przez trzy lata występował w Serie A1 i płynnie mówi po włosku, dzięki czemu nie będzie miał problemów z komunikacją z pierwszym trenerem – Roberto Piazzą.

Przyjmujący, który w tym roku skończy 33 lata, w sumie w PGE Skrze spędził osiem sezonów. W tym czasie z tym klubem wywalczył trzy tytuły mistrza Polski, cztery Puchary Polski, dwa krajowe Superpuchary oraz srebrne i brązowe medale MP, Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata.

Odnosił też sukcesy w reprezentacji kraju, w której w latach 2004-2014 wystąpił w sumie 240 razy. Trzy lata temu podczas odbywających się w Polsce mistrzostw świata jako kapitan poprowadził drużynę narodową do tytułu. Sięgnął z nią również po wicemistrzostwo globu (2006) oraz złoty medal Ligi Światowej (2012) i srebrny w Pucharze Świata (2011).

Z zawodowym uprawiania siatkówki zrezygnował z powodu powracających problemów ze zdrowiem.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń