Michał Winiarski członkiem sztabu szkoleniowego Skry Bełchatów

Krzysztof Sobczak
22.06.2017 17:00
Michał Winiarski
fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Siatkarski mistrz świata Michał Winiarski został asystentem pierwszego trenera PGE Skry Bełchatów Włocha Roberto Piazzy – poinformował w czwartek klub wicemistrzów Polski. Były kapitan reprezentacji kraju w minionym sezonie zakończył karierę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"To właśnie w barwach PGE Skry Michał zakończył sportową karierę i tutaj rozpocznie nowy etap swojej siatkarskiej przygody. W przyszłym sezonie ligowym zadebiutuje w roli asystenta trenera bełchatowskiej drużyny" – podkreślił klub w komunikacie.

Zobacz także

Dodano, że nie bez znaczenia był fakt, iż Winiarski przez trzy lata występował w Serie A1 i płynnie mówi po włosku, dzięki czemu nie będzie miał problemów z komunikacją z pierwszym trenerem – Roberto Piazzą.

Przyjmujący, który w tym roku skończy 33 lata, w sumie w PGE Skrze spędził osiem sezonów. W tym czasie z tym klubem wywalczył trzy tytuły mistrza Polski, cztery Puchary Polski, dwa krajowe Superpuchary oraz srebrne i brązowe medale MP, Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata.

Odnosił też sukcesy w reprezentacji kraju, w której w latach 2004-2014 wystąpił w sumie 240 razy. Trzy lata temu podczas odbywających się w Polsce mistrzostw świata jako kapitan poprowadził drużynę narodową do tytułu. Sięgnął z nią również po wicemistrzostwo globu (2006) oraz złoty medal Ligi Światowej (2012) i srebrny w Pucharze Świata (2011).

Z zawodowym uprawiania siatkówki zrezygnował z powodu powracających problemów ze zdrowiem.

RadioZET.pl/PAP/KS