Zamknij

Michał Winiarski następcą Heynena w polskiej kadrze? "Czuję się gotowy"

Maciej Walasek
19.10.2021 12:47
Paweł Zagumny i Michał Winiarski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Michał Winiarski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zadeklarował chęć objęcia reprezentacji Polski siatkarzy po Vitalu Heynenie. - Czuję się gotowy, ale decyzja nie należy do mnie - powiedział szkoleniowiec Trefla Gdańsk.

Michał Winiarski od dwóch lat z powodzeniem prowadzi ekipę Trefla Gdańsk w PlusLidze. Wcześniej w latach 2017-2019 pełnił rolę drugiego szkoleniowca w PGE Skrze Bełchatów. Gdy z reprezentacją Polski pożegnał się Vital Heynen, legendarny gracz biało-czerwonych stał się jednym z kandydatów do zostania następcą Belga.

- Całe moje życie to są wyzwania. Jako piętnastoletni chłopak marzyłem, żeby za kilka lat występować w reprezentacji Polski i to się spełniło. Kiedy zostałem trenerem, też marzyłem o poprowadzeniu kiedyś zespołu narodowego. Czy czuję się gotowy? Tak, czuję się gotowy, ale decyzja nie należy do mnie - zadeklarował Winiarski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Michał Winiarski na dłużej w Treflu Gdańsk. Podzieli los Anastasiego

Michał Winiarskim trenerem reprezentacji Polski? "Czuję się gotowy"

Chociaż każdy wie, że faworytem do wyścigu o posadę selekcjonera mistrzów świata jest Nikola Grbić, były przyjmujący mógłby objąć stanowisko asystenta. Taki plan miał pojawić się, kiedy nowym prezesem PZPS został Sebastian Świderski. Według "Przeglądu Sportowego" były dyrektor Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle spotkał się z Michałem Winiarskim i rozmawiał na temat polskiej kadry, gdzie 38-latek "wyraził zainteresowanie".

Głównym problemem Grbicia na ten moment jest to, że władze Sir Safety Perugii, którą prowadzi, nie wyraziły zgody, aby Serb łączył funkcję trenera klubowego i reprezentacyjnego. Wobec tego szanse Winiarskiego na zostanie selekcjonerem rosną.

O planach trenera Trefla wie również prezes gdańszczan Dariusz Gadomski. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zaznaczył, że na razie są to tylko spekulacje, a Winiarski skupia się na pracy na Pomorzu. - Będzie konkretna propozycja, to Michał mi o niej powie i będziemy rozmawiać - podkreślił.

RadioZET.pl